Styczeń 23 2020 12:43:15
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 15. czerwca 2014 r.

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi św. wielkanocnej. Zaraz po tej Mszy św. modlitwa Wspólnoty Różańcowej.

2. Dziś odpust w Grabównie ku czci św. Antoniego. Suma o godz. 12.00. Uroczystość ta połączona jest z 40-leciem istnienia parafii. A o godz. 8.00 rano Ks. Biskup udziela sakramentu bierzmowania.

3. W czwartek 19 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o g.11.00 wyruszymy z procesją ulicami naszego Miasteczka taką trasą jak w ubiegłych latach: ul. Ks. Piotra Skargi, w ul. Kościuszki, na Plac Wolności i powrót do Krzyża. Proszę Panów Strażaków o asystę, niesienie baldachimu i utrzymanie porządku w czasie procesji. Proszę o przygotowanie ołtarzy w dotychczasowych miejscach, o przystrojenie trasy procesji, o liczny udział wszystkich Parafian, o niesienie sztandarów. W oktawie procesja po Mszy św. o godz. 17.00 wokół kościoła, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian z Brzostowa o przywiezienie zieleni (brzózek) do kościoła już we wtorek po umówieniu się z p. Mieciem. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków. Zbiórka w czwartek 15 min. przed Mszą św.

4. Oprócz festynu, można pomóc w inny sposób. Będzie okazja do pomocy przy kościele, chcemy zrobić porządki w otoczeniu kościoła przed czwartkowym świętem Bożego Ciała. Więc zapraszam jutro – poniedziałek - od godz. 18.00 panów z kosiarkami oraz panie, młodzież i dzieci z miotłami.

5. Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów w środę po Mszy św. wieczornej, w celu przygotowania do Uroczystości Bożego Ciała.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

7. Dziś nasz Festyn Parafialny. Miejsce Festynu – boisko w BRZOSTOWIE. Rozpoczęcie o godz. 15.00 - potrwa do godz. 19.00. Cały czas czynna będzie kawiarenka „pod chmurką” z ciastem upieczonym przez nasze Parafianki, żurek, tradycyjne pierogi, chlebek ze smalcem, frytki, napoje, dla każdego coś dobrego… Będzie też wata cukrowa kręcona… przez Proboszcza. Będą konie i kucyk dla dzieci, pokazy strażackie. Będzie dmuchany zamek i trampolina dla dzieci. Przewidzianych jest wiele różnych konkursów, gier i zabaw dla dzieci z nagrodami. Będzie kiermasz różności, można tam m.in. będzie znaleźć jakąś ciekawą, tanią książkę i inne rzeczy. Zapraszamy wszystkich i życzymy dobrego spędzenia czasu z rodziną. I wspólnie prosimy Boga o dobrą pogodę. Cały dochód przeznaczony jest na nasze prace przy kościele, które zostały wykonane. Panie, które upiekły ciasto, prosimy o dostarczenie wypieków do świetlicy w Brzostowie od 10.00.

Niech nam wszystkim dobry Bóg błogosławi !!!


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka