Styczeń 23 2020 12:03:45
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 27. lipca 2014 r.

1. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień. Chciejmy szczególnie troszczyć się o trzeźwość w naszych rodzinach, w naszej parafii.

2. W tym tygodniu przypada I. piątek miesiąca. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.15. O g.16.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W tym czasie okazja do spowiedzi św. i Msza św. o godz. 17.00. poprzedzona litanią do Serca Pana Jezusa i modlitwą różańcową za zmarłych z wymieniankami rocznymi.

3. W sobotę po Mszy św. wieczornej kolejne (ostatnie) 5-te już nabożeństwo w ramach pierwszych sobót miesiąca.

4. Za tydzień odpust w Rzadkowie ku czci M.B. Anielskiej – suma o 12.00.

5. Przewodnik Katolicki do nabycia przed kościołem u ministrantów. Temat numer dziś to Powstanie Warszawskie, którego 70 r. wybuchu będziemy obchodzić w najbliższy piątek. Warto przypomnieć sobie naszą polską historię.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie ostatniej zbiórki. Dziękuję za wpłaty bezpośrednio na konto parafialne. Zawsze można tego dokonać, gdy ktoś nie był w domu podczas zbiórki, zwłaszcza teraz w czasie wyjazdów urlopowych. Za każdą najmniejszą ofiarę jestem wdzięczny. Na co zbieramy?? Na zapłacenie wykonawcy naszych prac, które trwały od 19 lipca do grudnia ubr. Większość jest zrobiona, do zapłacenia mamy jeszcze blisko 380 tys. złotych. Dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego na razie nie ma, kolejka zatrzymała się w ubr. na 17-ście pozycji przed nami, skończyły się środki. Nasze województwo ma dostać dodatkową pulę, ale trzeba cierpliwie czekać. Jesteśmy w stałym kontakcie z właściwym biurem w Urzędzie w Poznaniu, ale pewnych rzeczy się nie da „przeskoczyć”. Pozostaje nam modlitwa i ufność.

7. Sprawy biurowe można załatwiać po Mszy św. wieczornej. Gdy ktoś nagle coś potrzebuje, lepiej wtedy wcześniej zadzwonić na telefon parafialny 67/287 31 22.

8. Zwracam się z prośbą o pomoc przy porządkach na terenie kościoła i cmentarza. Szczególnie koszenie trawy. Zapraszam w sobotę od godz. 9.00. Gdyby ktoś miał czas i chęci, to zawsze może w innym dniu popracować sam, o czasie jaki jest dla niego najlepszy. Chodzi o wykoszenie na tzw. Nowej drodze, oraz wokół ogrodzenia od strony osiedla. Może potrzebne będą kosiarki z trójzębem.

9. Bóg powołał do wieczności śp. Krystynę Nowak z ul. Poniatowskiego, jej pogrzeb odbył się w sobotę. Polecajmy jej duszę Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka