Maj 23 2019 14:58:05
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 24. sierpnia 2014 r.

1. Dziś dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Msza św. dożynkowa o godz. 11.00. Delegacje rolników z wieńcami zgromadzą się przed kościołem. Po południu od 14.00 cd. uroczystości na boisku w Brzostowie.

2. We wtorek przypada uroczystość MB Częstochowskiej. Msza św. o godz. 17.00.

3. Za tydzień udajemy się z pielgrzymką rowerową do Górki Klasztornej. Zbiórka na Rynku, wyjazd o 13.15. Tam po dojechaniu o godz. 16.30 nasza parafia będzie miała swoją Mszę św. u stóp Matki Bożej Góreckiej. Ze względów bezpieczeństwa jedziemy wszyscy w kamizelkach odblaskowych. Dzieci mogą jechać pod opieką rodziców. Transport rowerów do domu zapewniony, powrót samochodami we własnym zakresie, chętni mogą wracać również rowerami.

4. W niedzielę 7.IX. możemy honorowo oddać krew. Miejsce akcji - Dom Kultury. Rejestracja w godz. 9.00 – 14.00. Zapraszamy dawców. Pamiętajmy o dowodzie osobistym i legitymacji. Zapraszamy też nowe osoby, które dotąd krwi nie oddawały, pamiętajmy, że możemy komuś uratować ŻYCIE !!!

5. Przed kościołem do nabycia Przewodnik Katolicki.

6. Zbliża się też nowy rok szkolny. Przybory szkolne poświęcę dzieciom klas I w niedzielę 7. września.

7. Przygotowujemy się do naszego odpustu parafialnego 14 września. Przed odpustem będziemy jeszcze chcieli zrobić porządki (sprzątanie kościoła, koszenie trawy na skarpach). Mam nadzieję, że wiele osób pospieszy wtedy z pomocą, planujemy to robić w sobotę 13 września.

8. Na nową chorągiew procesyjną zebraliśmy 15 sierpnia do skarbonki 1100,- zł. Brakuje jeszcze 900,- zł. Dziś na boisku w Brzostowie podczas imprezy dożynkowej, w porozumieniu z organizatorami, będę kręcił watę cukrową i w ten sposób, mam nadzieję, uzyskamy brakującą kwotę. Możemy więc połączyć dobre z pożytecznym. Wszystkich dorosłych i dzieci zapraszam.

9. W ostatni czwartek w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu podpisałem umowę na dofinansowanie naszych prac. Od złożenia wniosku minęło ponad dwa lata. W tym czasie odbyło się wiele spotkań, telefonów, korespondencji. Nie oznacza to, że pieniądze będą już niedługo, bo umowa przewiduje złożenie wniosku o płatność w marcu przyszłego roku. Wcześniej, my ze swoich środków musimy całość (ponad 630 tys.) zapłacić wykonawcy. Stąd cały czas nasze zbiórki. Dziękuję za ofiary złożone na prace remontowe, spotkanie podsumowujące ostatnią zbiórkę będzie w środę po Mszy św. na plebanii.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki




Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka