Maj 21 2019 07:29:29
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 31. sierpnia 2014 r.

1. Dziś udajemy się z pielgrzymką rowerową do Górki Klasztornej. Zbiórka na Rynku, wyjazd o 13.15. Tam po dojechaniu o godz. 16.30 nasza parafia będzie miała swoją Mszę św. u stóp Matki Bożej Góreckiej. Pamiętajmy o kamizelce odblaskowej. Dzieci mogą jechać pod opieką rodziców.

2. Jutro uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. w kościele o godz. 9.00.

3. Dzieci klas 1 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będą miały w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.

4. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek miesiąca. W czwartek będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.30. Spowiedź św. w czwartek od godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży z Miasteczka, w piątek od 14.00 dla dzieci dojeżdżających, o godz. 15.00 Msza św. Od g. 16.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W tym czasie okazja do spowiedzi św. i Msza św. o godz. 17.00. poprzedzona litanią do Serca Pana Jezusa i modlitwą różańcową za zmarłych z wymieniankami rocznymi.

5. Przed kościołem do nabycia Przewodnik Katolicki. Tematem głównym jest pojecie sukcesu.

6. Zbliża się odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości, głównej Patronki naszej diecezji. Szczegóły na afiszach w gablocie.

7. W przyszłą niedzielę 7.IX. możemy honorowo oddać krew. Miejsce akcji - Dom Kultury. Rejestracja w godz. 9.00 – 14.00. Zapraszamy dawców oraz nowe osoby, które dotąd krwi nie oddawały, pamiętajmy, że możemy komuś uratować ŻYCIE !!! Kto chciałby wspomóc te akcję ciastem do kawiarenki w tym dniu będzie mile widziany.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele remontowe. Dziękuję za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne na ten cel. Dziękuję też osobom, które wspomogły zbiórkę na zakup nowej chorągwi procesyjnej, kupując watę cukrową na dożynkach lub dokładając tam dobrowolną ofiarę. Uzbierało się w sumie 750,- zł. Dołożyła też jedna z Róż Wspólnoty Różańcowej. Możemy więc zamawiać już tę chorągiew.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka