Styczeń 23 2020 13:31:14
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 7. września 2014 r.

1. Jutro w naszej diecezji odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości Głównej Patronki naszej diecezji. Jest to Święto Narodzenia NMP, zwane też Matki Bożej Siewnej. Ziarno siewne poświęcę rolnikom jutro na Mszy św. o g. 17.00.

2. W przyszłą niedzielę 14 września przeżywać będziemy naszą parafialną uroczystość odpustową. Msze św. o 8.00, 9.30 i następnie Suma odpustowa o godz. 12.00, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Jan Teclaw, misjonarz z Górki Klasztornej. Zapraszam do wspólnej modlitwy, będzie okazja do spowiedzi św. Proszę dziewczynki do sypania kwiatków, proszę o niesienie w procesji sztandarów, panów strażaków o asystę i niesienie baldachimu. Po każdej Mszy św. uczczenie relikwii.

3. W najbliższą sobotę chcemy zrobić porządek w otoczeniu kościoła i wewnątrz przed odpustem parafialnym. Proszę o pomoc jak najliczniej od godz. 9.00, panów z kosiarkami, panie z wiaderkami i mopami, młodzież i dzieci z miotłami i grabiami. Pamiętajmy też, że choć kościół znajduje się w Miasteczku, to wspólnotę parafialną stanowią mieszkańcy wszystkich miejscowości: Arentowa, Brzostowa, Hubów, Grabionnej, Wolska i Miasteczka, i za świątynię, cmentarz i całe otoczenie odpowiedzialni jesteśmy wszyscy.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest też Mały Przewodnik
dla dzieci na wrzesień.

5. Z racji Tygodnia Wychowania, który rozpocznie się od przyszłej niedzieli chciałbym zaprosić dzieci i młodzież wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy. Zaplanujmy sobie taki jeden dzień w przyszłym tygodniu, i tak:
wtorek 16.IX - przedszkolaki i klasy 1-3;
środa 17.IX - klasy 4-6
czwartek 18.IX - gimnazjum
piątek 19.IX młodzież szkół ponadgimnazjalnych i studenci.

6. Dziś w Domu Kultury w godz. 9.00 – 14.00 możemy oddać krew. Zapraszamy dawców dotychczasowych i nowe osoby. Pamiętajmy o dowodzie osobistym i legitymacji.

7. Bóg powołał do wieczności śp. Grażynę Jurjew (zd.Kusz) pochodzącą z Wolska i śp. Stanisława Kulińskiego z Wolska. Pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Polecajmy ich dusze Bogu: Dobry Jezus, a nasz Panie…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka