Maj 23 2019 15:22:02
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 28. września 2014 r.

1. W środę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa będą każdego dnia o godz. 17.30 po Mszy św.

2. Planujemy, by modlitwę w kolejne dni prowadziły różne osoby, tj. Wspólnota Różańcowa, młodzież, nauczyciele, poszczególne wioski i ulice. Plan na cały miesiąc jest wywieszony w gablocie. Na ten tydzień planujemy taki porządek:
a. czwartek – Szkoła Podstawowa
b. piątek – Matki Różańcowe

3. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 zbiorą się dzieci z kl. III, którym poświęcę różańce.

4. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 16.00 dla dzieci z Miasteczka, w piątek od g. 14.00 dla dzieci spoza Miasteczka. Bardzo proszę rodziców o dopilnowanie dzieci, przypomnienie im. W piątek o godz. 15.00 Msza św. dla wszystkich. Dalsza okazja do spowiedzi św. dla starszych w piątek od 16.00 w tym czasie adoracja Najśw. Sakramentu i Msza św. o godz. 17.00 i po niej różaniec. W I czwartek miesiąca podczas różańca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie. 5. Chorych z Komunią św. nawiedzę w piątek od godz. 8.15.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki i najnowszy numer Mały Przewodnik dla dzieci.

7. Dziś odpust w Podróżnej i Zelgniewie, za tydzień odpust we Wysokiej ku czci M.B. Różańcowej. Suma odpustowa o godz. 12.00.

8. W październiku jest planowana VI pielgrzymka diecezjalna na Jasną Górę. Z naszego dekanatu, podobnie jak w roku ubiegłym pojedzie autokar. Chętni mogą się jeszcze zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Szczegóły na afiszu w gablocie.

9. Msze św. dla małżeństw niesakramentalnych odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w Bydgoszczy w kościele oo. Jezuitów. Najbliższa za tydzień – 5.X. Szczegóły na afiszu w gablocie.

10. Za tydzień w Watykanie rozpoczyna się Synod Biskupów poświęcony tematyce RODZINY. W naszych osobistych pacierzach módlmy za Papieża Franciszka i Ojców Synodalnych, Biskupów z całego świata. Po Synodzie przyjedzie do nas Ks. Arcybiskup Tomasz Peta z Kazachstanu (uczestnik Synodu), który będzie się z nami modlił 22. października we wspomnienie liturgiczne św. Papieża Jana Pawła II. Szczegóły podam później.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka