Styczeń 23 2020 13:26:27
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 19. października 2014 r.

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Kościele, będziemy modlić się za misjonarzy i o nowe powołania misyjne. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczamy na cele misyjne.

2. W ramach Dnia Papieskiego dziś nasz tradycyjny, już 6 Bieg Papieski dla dzieci po południu od 15.00 na dole przy krzyżu. A potem dalsze spotkanie przy ognisku.

3. Natomiast we wtorek 22.X. przypada w liturgii wspomnienie św. Jana Pawła II. W tym dniu będziemy gościć Ks. Arcybiskupa Tomasza Petę z Astany, w Kazachstanie, który będzie przewodniczył naszej modlitwie, poświęci nową chorągiew, którą zakupiliśmy dla parafii, jak również wręczy medale i nagrody dzieciom biorącym udział w Biegu Papieskim. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy, zgromadźmy się licznie w tym szczególnym dniu, by prosić Jana Pawła II o wstawiennictwo, jest to pierwszy taki dzień po kanonizacji. Do południa Ks. Arcybiskup odwiedzi nasze szkoły (technikum i gimnazjum), i w Zespole Szkół wręczy też nagrody dzieciom biorącym udział w Szkolnym Konkursie wiedzy o Janie Pawle II. Naszą ofiarą złożoną w środę będziemy też chcieli wesprzeć potrzeby ewangelizacji młodzieży w Kazachstanie i jej przyjazd na Światowe Dni Młodzieży w 2016 r. do Krakowa.

4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa są każdego dnia o godz. 17.30 po Mszy św. Na ten tydzień planujemy taki porządek:
poniedziałek – Gimnazjum
wtorek – ul. Poniatowskiego
środa – dzieci i młodzież
piątek – Huby.

5. W tym tygodniu w czwartek Msza św. i różaniec wyjątkowo rano o godz. 8.00 z Ks. Arcybiskupem.

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie tu w kościele uczniów klasy III gimnazjum na spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania.

7. Bóg zapłać” za ofiary złożone na fundusz stypendialny w ubiegłą Niedzielę - Dzień Papieski 876,- zł.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na wykonane prace przy kościele.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

10. Wyjazd do Częstochowy w ramach VI pielgrzymki diecezjalnej nastąpi w czwartek 23 października rano o godz. 7.45 z przystanku w Grabównie, powrót w piątek. Osoby jadące proszę o kontakt.

11. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych bliskich. Starajmy się o utrzymanie porządku na cmentarzu i wokół niego.

12. Odszedł do wieczności śp. Paweł Bień z ul. Poniatowskiego, jego pogrzeb odbył się w czwartek. Polecajmy jego duszę Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka