Maj 21 2019 06:55:24
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 26. października 2014 r.

1. Ostatnie dni października przed nami, mobilizują nas do wspólnej modlitwy różańcowej w czasie nabożeństw tu w kościele i w naszych rodzinach. Na ten tydzień proponuje się taki porządek:
poniedziałek – Gimnazjum
wtorek – ul. Drzymały i Ks. Piotra Skargi
środa – Wspólnota Trzeźwościowa
czwartek – Szkoła Podstawowa
piątek – Matki Różańcowe

2. Młodzież kl. III Gimnazjum dziś po Mszy św. o 11.00, pozostanie na spotkaniu w ramach katechezy przygotowującej do bierzmowania. Obecność wszystkich jest konieczna.

3. W sobotę 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 13.00, po niej procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Również już w piątek Msza św. wieczorna jest Mszą św. świąteczną, z której mogą skorzystać szczególnie ci, którzy wybierają się w drogę na cmentarze gdzieś dalej. Bardzo serdecznie proszę, by w miarę możliwości na czas procesji przyjść pieszo na cmentarz. Od godz. 9.00 ruchem będą kierować Panowie Strażacy, proszę się stosować do ich poleceń, wykazać dużo cierpliwości i zrozumienia. Ofiary zbierane przy cmentarzu przeznaczamy na wykonane już prace remontowe.

4. Za tydzień w niedzielę Dzień Zaduszny - Msze św. tak ja zawsze w niedzielę.

5. Wymienianki jednorazowe za zmarłych połączone z różańcem będą czytane od 3 do 6 listopada o godz. 16.30. Proszę o czytelne wypisywanie, w mianowniku i składanie ich w zakrystii po Mszach św.

6. Wymienianki roczne zgłaszamy w biurze parafialnym. Będą one czytane w pierwsze piątki miesiąca.

7. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać i ofiarować za dusze zmarłych odpust zupełny. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

8. Przed kościołem do nabycia jest nowy numer Przewodnika Katolickiego. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na listopad.

9. Bardzo dziękuję za udział w przeżywaniu Dnia Papieskiego – Dzieciom – za bieganie i spotkanie w ubiegłą niedzielę przy kościele po południu oraz za udział w Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II, który odbył się w szkole, Paniom Katechetkom i Nauczycielkom – za pomoc, Wszystkim – za wspólną modlitwę w środę razem z Ks. Arcybiskupem Tomaszem Petą. Zapraszajmy Św. Jana Pawła II w naszą codzienność i „wypłyńmy z nim na głębię”.

10. Z całego serca dziękuję za złożone mi życzenia, życzliwość, za każde dobre słowo i wsparcie, za wszelką pomoc i współpracę na rzecz Parafii i proszę o modlitwę za mnie i całą naszą Wspólnotę.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka