Maj 27 2019 09:39:06
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 9. listopada 2014 r.

1. Wraz z całym Kościołem modlimy się dziś za prześladowanych chrześcijan, zwłaszcza w Syrii. U ministrantów możemy zabrać ulotkę na ten temat. Możemy wspierać też uchodźców z Syrii wysyłając SMS na podany tam numer, informacje też są w gablocie.

2. We wtorek narodowe Święto Niepodległości. Msze św. o g. 9.30 i 11.00. Za Ojczyznę będziemy modlić się szczególnie o 11.00. Po południu w Domu Kultury o godz. 16.00 Wieczór literacko-muzyczny przy kawie i marcińskich rogalach, wspólny śpiew pieśni patriotycznych i wystawa fotografii. Szczegóły w gablocie. We środę o g. 10.00 składanie wiązanek kwiatów pod pomnikiem. Pamiętajmy o wywieszeniu na domach naszej flagi narodowej.

3. Planujemy zgodnie z tradycją zorganizować w styczniu Parafialną Zabawę Karnawałową. Zapraszam w środę po Mszy św. na plebanię osoby, które chciałyby i mogą włączyć się w organizację tego przedsięwzięcia. Miejsce na działanie i pomysły jest dla wszystkich.

4. Bardzo dziękuję za modlitwę w dniu adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech Jezus uzdrawia nasze serca, nasze małżeństwa i rodziny, nasze domy i całą Parafię. Wierzymy w to, że modlitwa z wiarą ma wielką moc!!!

5. Dziękuję wszystkim za pomoc w dobrym przeżyciu uroczystości na cmentarzu w dniu 1 listopada. Dziękuję Druhom Strażakom za kierowanie ruchem i pilnowanie porządku na parkingu. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na cmentarzu.

6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia Przewodnik Katolicki. Dziś są ciekawe artykuły dotyczące rozumienia i przeżywania patriotyzmu. Jest też ciekawy temat dotyczący opętań przez złego ducha i egzorcyzmów.

7. Pod koniec listopada Caritas naszej diecezji przeprowadzi zbiórkę elektrośmieci!!! Różni się to od innych zbiórek tym, że nie tylko pozbywamy się tych śmieci, ale jeszcze firma recyklingowa przekaże dla CARITAS 150,- zł od każdej tony z przeznaczeniem na zakup opału na zimę dla potrzebujących. Proszę serdecznie, przejrzyjmy swoje zakamarki, chodzi o stare np. pralki, lodówki, telewizory, odkurzacze, komputery, mikrofale, drukarki, radia, kuchenki elektryczne, zmywarki, akumulatory, lampy, wiertarki, kosiarki, miksery itp. Wszystko, co działało na prąd. Szczegóły też w gablocie.

8. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj pomagali w porządkowaniu terenu przy kościele. Były i dzieci i starsi. DZIĘKUJĘ!!!

9. Za tydzień do skarbonki można będzie złożyć ofiarę na potrzeby organizacyjne ŚDM Kraków 2016.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka