Styczeń 26 2020 22:22:57
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 23. listopada 2014 r.

1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończy się rok kościelny. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi.

2. Młodzież kl. III gimnazjum z naszej parafii, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania pozostanie w kościele po Mszy św. o 11.00 na nauce.

3. Za tydzień rozpoczyna się Adwent – nowy rok liturgiczny. Roraty podobnie jak w latach ubiegłych będziemy odprawiali w poniedziałki, środy i piątki. Proszę, aby dzieci przygotowały lampiony, może własnoręcznie, z pomącą rodziców lub starszego rodzeństwa? Za tydzień też poświęcę opłatki na stół wigilijny do naszych domów, które od niedzieli będzie można nabywać w zakrystii a także w biurze parafialnym. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

4. Od dziś można nabywać też świece w ramach corocznej akcji Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – duża świeca 15 zł; mała 5 zł.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki. Są też jeszcze kalendarzyki kieszonkowe naszej diecezji, cena: 5,- zł. Można też zabrać sobie za darmo gazetę „Dobre Nowiny”, poczytamy tam m.in. o błog. Karolinie Kózkównie i filmie, który wszedł na ekrany kin.

6. Za tydzień zbierane będą ofiary do skarbonki przed kościołem na pomoc w odbudowie spalonej katedry w Sosnowcu.

7. We wtorek w Kaczorach odpust ku czci błog. Franciszki Siedliskiej. Suma odpustowa o godz. 18.00 w nowym kościele.

8. Do środy włącznie możemy oddawać elektro-śmieci w ramach akcji CARITAS. Składamy je w punkcie skupu złomu przy ul Brzostowskiej u pp. Larek. Bardzo proszę o mobilizację, byśmy nie przegapili tej okazji pozbycia się tego, a przy tym wspomogli Caritas.

9. W czwartek na godz. 15.30 zapraszam do kościoła wszystkie dzieci, które chciałyby śpiewać w parafialnym zespole dziecięcym. Jest pomysł takich spotkań, regularnych prób, by potem w kościele ubogacać wspólną modlitwę śpiewem.

10. Bóg powołał do wieczności śp. Aleksandrę Młyńską z Brzostowa, której pogrzeb odbył się w czwartek. Polecajmy jej duszę Bogu Miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka