Maj 27 2019 09:15:56
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 30. listopada 2014 r.

I Niedziela ADWENTU

1. Dziś rozpoczyna się Adwent – nowy rok liturgiczny. Roraty w tym tygodniu: poniedziałek g. 17.00, środa g.17.00, piątek g. 15.00.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich. W I piątek miesiąca od godz. 8.15 nawiedzę chorych z posługą sakramentalną. O g. 15.00 Msza św. roratnia!!! Dalej spowiedź od 16.00 w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. wieczorna o 17.00 poprzedzona modlitwą za zmarłych z wymieniankami rocznymi.

3. Spowiedź święta każdego dnia przed Mszą św. i w piątek od g. 14.00

4. Dziś święcimy opłatki na stół wigilijny do naszych domów, które po Mszy św. możemy nabywać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła. Można też nabywać świece Caritas: duża świeca 15,- zł; mała 5,- zł.

5. U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego z kalendarzem na nowy rok prezencie. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na grudzień, z adwentowym dodatkiem w cenie 4,90 zł.

6. Spowiedź święta adwentowa w naszej parafii będzie w poniedziałek 15. grudnia.

7. Dom Kultury zaprasza wszystkie dzieci na mikołajkową niedzielę za tydzień 7 grudnia od godz. 12.00 (szczegóły na afiszu w gablocie), a od rana w przyszłą niedzielę do nabycia tam „mikołajkowe pączki”. Dochód z ich sprzedaży zasili konto TPD przy Zespole Szkół w Miasteczku.

8. Technikum w Brzostowie oraz Dom Kultury zapraszają na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się przy szkole w Brzostowie 19 grudnia. Na jarmarku będzie można kupić świąteczne smakołyki i ozdoby. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Szczegóły później.

9. Jeszcze raz zapraszam w czwartek na godz. 15.30 do kościoła wszystkie dzieci, które chciałyby śpiewać w parafialnym zespole dziecięcym.

10. Caritas dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki elektro-śmieci. Udało się nam zebrać ponad 2 tony. Dziękuję Państwu Larek za pomoc.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka