Maj 27 2019 09:40:21
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 19. kwietnia 2015 r.

1. Przyszła niedziela, to Niedziela Dobrego Pasterza, jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Będziemy gościć w naszej parafii ks. prefekta oraz 3 kleryków z Seminarium Duchownego w Bydgoszczy, którzy z nami będą się modlić i głosić kazania. Naszą ofiarą składaną do skarbonki wesprzemy potrzeby naszego Seminarium. Klerycy będą też rozprowadzać czasopismo seminaryjne „SEMEN”.

2. W czwartek w liturgii uroczystość św. Wojciecha - głównego Patrona Polski.

3. I Komunia św. dla dzieci w tym roku – 17 maja. Dzieci przystąpiły w ostatni piątek do pierwszej spowiedzi św. Otaczajmy modlitwą dzieci i ich rodziny.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.

5. Od poniedziałku do soboty, będą zbierane ofiary na prace remontowe. Proszę, aby osoby pomagające w zbiórce odebrały listy w zakrystii.

6. W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w lipcu przyszłego roku, organizatorzy zwracają się z prośbą do wszystkich parafii o wstępną deklarację przyjęcia w gościnę młodzieży, która może przyjechać też do naszej diecezji i parafii. Chodzi o rodziny, które chciałyby przyjąć na nocleg młodzież (warunki nie muszą być jakieś nadzwyczajne, bo najważniejsze jest otwarte serce). W tym celu przygotowane są specjalne foldery na ten temat, które możemy zabrać do domu i po odcięciu jednej części oddać ją w najbliższym czasie do mnie. Te dane o naszych możliwościach muszę przekazać dalej do kurii, do końca kwietnia. Zachęcam, abyśmy się nie lękali, do Krakowa może nie pojedziemy my dorośli, ale goszcząc młodzież (może i z egzotycznej Afryki?) pomożemy jej. Chodzi o nocleg i przysłowiowy talerz zupy.
Będę wdzięczny, gdyby takie chętne i odważne rodziny się znalazły z całej naszej parafii, nie tylko z Miasteczka !!!!

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka