Maj 27 2019 09:14:53
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 26. kwietnia 2015 r.

1. W dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Gościmy w naszej parafii Ks. Prefekta oraz kleryków z Seminarium Duchownego w Bydgoszczy. Ofiarą składaną do skarbonki wspieramy potrzeby naszego Seminarium. Po Mszy św. o godz. 11.00 dodatkowe krótkie spotkanie dla dzieci i młodzieży.

2. W pierwszy piątek miesiąca, nawiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Po południu od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. i Msza św. o godz. 17.00.

3. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w kościele będą po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę przemiennie, za tydzień po Mszy św. o 9.30. Gromadźmy się też wspólnie przy krzyżach i figurach w naszych miejscowościach.

4. W najbliższy piątek, 1 maja nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, udzielona jest dyspensa.

5. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo w ramach I sobót miesiąca.

6. W przyszłą niedzielę – 3 maja Święto Narodowe. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi na naszych domach. O godz. 11.00 będziemy modlić się w int. naszej Ojczyzny. W tym dniu Gminny Dom Kultury przy udziale Urzędu Gminy, zaprasza na Targi Twórców Nieprofesjonalnych i Rękodzielników. Odbędzie się to na boisku przy ul. Poniatowskiego w Miasteczku. Targom towarzyszyć będą zabawy i konkursy dla dzieci, mecz piłki nożnej „dzieci-ojcowie”, występy wokalno-muzyczne, a od godz. 17 do 22 zabawa majowa.

7. W środę spotkanie podsumowujące ostatnią zbiórkę na cele remontowe. Zapraszam po nabożeństwie na plebanię.

8. Wstępne deklaracje o gotowości przyjęcia młodzieży przed ŚDM za rok, można oddawać w zakrystii lub biurze parafialnym.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka