Styczeń 26 2020 21:35:42
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 3. maja 2015 r.

1. Rozpoczął się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w kościele są od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę przemiennie, dziś po Mszy św. o 9.30, za tydzień po 11.00. Gromadźmy się też wspólnie przy krzyżach i figurach w naszych miejscowościach. Dzieci zapraszam w kolejne dni: wtorek „O” i kl. I-IV, środa kl. V-VI, czwartek kl. I-III gimnazjum, piątek młodzież szkół średnich. Zapraszam też maturzystów i ich rodziny by wypraszać potrzebne łaski na kolejne egzaminy.

2. Dziś – 3 maja Święto Narodowe. Po południu od 14.00 na boisku przy ul. Poniatowskiego w Miasteczku Gminny Dom Kultury, zaprasza na Targi Twórców Nieprofesjonalnych i Rękodzielników. Targom towarzyszyć będą zabawy i konkursy dla dzieci, mecz piłki nożnej „dzieci-ojcowie”, występy wokalno-muzyczne, a od godz. 17 do 22 zabawa majowa.

3. Jutro wspomnienie św. Floriana, modlimy się szczególnie za strażaków, którzy służą wszystkim potrzebującym pomocy w pożarach, wypadkach i innych zagrożeniach miejscowych. Zapraszam wszystkich Strażaków, ich rodziny i całą parafię na Mszę św. o godz. 19.00.

4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki oraz Mały Przewodnik dla dzieci numer majowy.

6. W piątek 8. maja przypada uroczystość św. Stanisława, głównego Patrona Polski. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Zbliża się dzień I Komunii św. Dzieci mają jutro o godz. 15.30 swoją pierwszą próbę, tutaj w kościele. Natomiast w sobotę na godz. 9.00 proszę rodziny tych dzieci do pomocy w zrobieniu porządków wokół świątyni i w samym kościele.

8. Na prośbę Papieża Franciszka i CARITAS, jako wspólnota Kościoła, chcemy pospieszyć z pomocą materialną poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Nepalu, składając ofiarę do skarbonki w przyszłą niedzielę.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele remontowe i za wpłaty na konto parafialne na ten cel przeznaczone.

Maturzystom życzymy świateł Ducha Świętego
na czas egzaminu dojrzałości.
Niech błogosławieństwo Boże nieustannie nam towarzyszy i będzie siłą dla wszystkich Parafian i Gości.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka