Maj 21 2019 06:54:11
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 17. maja 2015 r.

1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzieci przystępują do I Komunii św. Otoczmy te dzieci naszą serdeczną modlitwą. W Białym Tygodniu dzieci będą przychodziły na Mszę św. i nabożeństwo majowe na godz. 17.00.

2. Nabożeństwa majowe, w dni powszednie po Mszy św. w niedzielę przemiennie – dziś po Mszy św. o g. 8.00, za tydzień po godz. 9.30. Gromadźmy się też przy Krzyżach i Figurach w naszych wioskach. Zaprasza nas sama MATKA BOŻA !!! W przyszłą niedzielę też nabożeństwo majowe przy figurce w lesie, w Marianowie o godz. 16.00. Potem spotkanie przy ognisku. Szczegóły za tydzień.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowujemy się przeżywając nowennę do Ducha Świętego w łączności z nabożeństwem majowym.

4. Dziękuję za ofiary złożone na pomoc mieszkańcom Nepalu. 1434,- zł przekazaliśmy za pośrednictwem Caritas Polska.

5. Jest też kolejna okazja, by wspomóc potrzebujących, tym razem na misjach, włączając się w projekty edukacyjne w Afryce. Pomożemy w wyjątkowy sposób, pozbywając się elektro-śmieci. Firma zajmująca się utylizacją tych odpadów, współpracująca z fundacją „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” Odbierze to 27 maja br. o godz. 12.00. Do tego czasu poczynając od jutra możemy te rzeczy przynosić (przywozić) na plac w punkcie skupu złomu u pp. Larek przy ul. Brzostowskiej. Stosowne informacje są na afiszu w gablocie, na ulotkach, które zabierzmy do domu. Jestem przekonany, że jest wiele takich rzeczy w domach, proszę o wzajemną pomoc, zwłaszcza ludziom starszym. Kto nie ma możliwości samodzielnego dostarczenia, to może to zgłosić do mnie, wtedy byśmy szukali rozwiązań. Proszę o pomoc i zachętę Sołtysów, druhów OSP, młodzież szkolną.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

7. Bóg powołał do wieczności śp. Witolda Boińskiego z ul. Kościuszki, którego pogrzeb odbył się w piątek, polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka