Styczeń 20 2020 01:13:46
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 24. maja 2015 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Otwórzmy wszyscy swoje serca i umysły na Jego dary. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi św. wielkanocnej.

2. Nabożeństwo majowe, dziś po Mszy św. o godz. 9.30 i dodatkowo przy figurce w lesie, w Marianowie o godz. 16.00. Potem spotkanie przy ognisku. Możliwość pieczenia kiełbasek i wspólny śpiew, (kiełbaskę i chleb każdy zabiera swoją). Zabierzmy książeczki do nabożeństwa. Za p. Kaczmarkiem trzeba kierować się w lewo pod górkę. Dalej ostatni tydzień maja, nabożeństwa w kościele po Mszy św.

3. We wtorek Dzień Matki. Zapraszam wszystkich do modlitwy za nasze Mamy.

4. Do środy do godz. 11.00 możemy przynosić czy przywozić elektro-śmieci do punktu skupu złomu przy ul. Brzostowskiej. Tym gestem wspomagamy projekty edukacyjne w Afryce wespół z fundacją „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

6. Parafia we Wysokiej we wrześniu organizuje pielgrzymkę na Dolny Śląsk i do Pragi. Szczegóły na afiszu w gablocie. Mają jeszcze wolne miejsca, gdyby ktoś chciał się dołączyć, to może się kontaktować z tamtejszą parafią lub ze mną.

7. Zbliża się nasz VII Parafialny Festyn, za dwa tygodnie w niedzielę 7. czerwca. Odbędzie się na boisku w Brzostowie. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Fanty do loterii, można jeszcze przynosić w tym tygodniu na plebanię. Na wszystkich czekają różne atrakcje, będą gry i zabawy – dla rodzin. Nasze tradycyjne stoiska itd. Jeszcze raz zwracam się do pań, które pragną włączyć się w organizację naszego festynu, o upieczenie ciasta do kawiarenki. I na koniec jeszcze serdeczna prośba, chcemy by było to popołudnie szczególnej zabawy. Niech to będą godziny spędzone wspólnie jako RODZINA!!! Zaprośmy gości spoza parafii, naszych bliskich i znajomych. Organizacja Festynu jest połączeniem sił Urzędu Gminy, Domu Kultury, Zespołu Szkół.

8. Jutro dzieci komunijne z rodzicami jadą na pielgrzymkę do Lichenia. Zbiórka na Rynku o godz. 5.50, wyjazd godz. 6.00. W związku z tym w naszym kościele jutro nie ma Mszy św. Ja w Licheniu odprawię Mszę św. w int. dzieci i wszystkich Parafian.

9. W piątek odbył się pogrzeb śp. Franciszka Męczyńskiego z Gdańska, polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…

W Dniu Matki Wszystkim MAMOM
składam serdeczne życzenia !!!


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka