Maj 21 2019 07:03:22
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 31. maja 2015 r.

1. W czwartek 4 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o g.11.00 wyruszymy z procesją ulicami naszego Miasteczka taką trasą jak w ubiegłych latach: ul. Ks. Piotra Skargi, w ul. Kościuszki, na Plac Wolności i powrót do Krzyża. Proszę Panów Strażaków o asystę, niesienie baldachimu i utrzymanie porządku w czasie procesji. Proszę o przygotowanie ołtarzy w dotychczasowych miejscach, o przystrojenie trasy procesji, o liczny udział wszystkich Parafian, o niesienie sztandarów. W oktawie procesja po Mszy św. o godz. 17.00 wokół kościoła, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian z Brzostowa o przywiezienie zieleni (brzózek) do kościoła już we wtorek po umówieniu się z p. Mieciem. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków. Zbiórka w czwartek 15 min. przed Mszą św.

2. W I piątek nawiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży.

3. W sobotę po procesji nabożeństwo w ramach I soboty miesiąca.

4. Festyn Parafialny – w przyszłą niedzielę 7.VI. Miejsce Festynu – boisko w Brzostowie. Rozpoczęcie o g. 15.00. Dziękujemy za ofiarowane fanty do loterii, można je jeszcze przynosić na plebanię do środy. Jeszcze raz zwracamy się do pań, które pragną włączyć się w organizację naszego festynu, o upieczenie ciasta i dostarczenie go w przyszłą sobotę wieczorem lub niedzielę od 10.00 do świetlicy w Brzostowie lub w Miasteczku do pp. Osowskich na ul. Kościuszki. Zachęcamy Panie do przekazania swoich przetworów (np. dżemy, grzybki itp. specjały), które opatrzone etykietką, o zawartości, wzbogacą naszą loterię. Co nas czeka w tym roku? - popisy artystyczne dzieci i młodzieży, pokaz pierwszej pomocy dzieci z klas I-III, wielobój rodzinny z nagrodami, gry i zabawy dla dzieci, kąciki tematyczne prowadzone przez rodziców: malowanie twarzy, salon fryzjerski, kącik florystyczny, kącik sportowy, „słodkie cegiełki”, loteria fantowa - każdy los wygrywa, pokazy strażackie, „pyszne” stoiska gastronomiczne. We wtorek spotkanie organizacyjne na plebanii o godz. 19.00.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki z załączoną książeczką z rozważaniami Ks. Jana Twardowskiego – cena 5,- zł. Jest też Mały Przewodnik z załączonymi kartami postaci biblijnych do kolekcji numer czerwcowy cena 5,90 zł.

6. W tym tygodniu przypada 25 r. moich święceń kapłańskich. 2 czerwca we wtorek będę się modlił z moimi kolegami w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem Prymasa Polski. W środę 3 czerwca o godz. 17.00 odprawię Mszę św. dziękczynną w naszym kościele. Serdecznie proszę o modlitwę za mnie i wszystkich Jubilatów.
Ks. Adam Kapka we wtorek na Mszy św. o godz. 17.00 pragnie sprawować Mszę św. dziękczynną w 30 r. swoich święceń kapłańskich i Mszy św. prymicyjnej w naszym kościele, też proszę o modlitwę w jego intencji.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka