Styczeń 20 2020 02:12:20
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 14. czerwca 2015 r.

1. Dziś uroczystości 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej w Górce Klasztornej o g. 12.oo Uroczystościom przewodniczyć będzie Prymas Polski.
O tej samej godzinie w Grabównie suma odpustowa ku czci św. Antoniego.

2. W piątek o godz. 15.oo w naszym kościele Msza św. na rozpoczęcie Zjazdu Absolwentów z okazji 70-lecia istnienia szkoły rolniczej w Brzostowie. Do tej modlitwy wszystkich zapraszam.

3. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Po tym spotkaniu też egzamin przy udziale rodziców. Bierzmowanie będzie 23 czerwca o g. 17.oo. W związku z tym chcemy przygotować nasz kościół i otoczenie. Proszę w sobotę do pracy bierzmowanych i ich rodziców!!! Panie – sprzątanie świątyni. Panowie koszenie trawy (kosiarki żyłkowe). Rozpoczęcie o g. 9.00.

4. Za tydzień po Mszy o g. 8.oo modlitwa Wspólnoty Różańcowej.

5. Każdego dnia w czerwcu po Mszy św. wieczornej czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, odmawiając wspólnie litanię.

6. Przeżyliśmy VII Festyn Parafialny. Pan Bóg nam dał bardzo ładną pogodę i pobłogosławił. Dziękuję za liczny udział, za radość, uśmiech, życzliwość. Dziękuję wszystkim zaangażowanym przy konkretnej pracy, tym, którzy ofiarowali (różne dary na fanty, ciasto, ziemniaki, produkty spożywcze itd.) Dziękuję również Pani Wójt za użyczenie i pracownikom z Urzędu Gminy, za rozstawienie sceny i namiotu, a Druhom Strażakom za aktywną pomoc i transport. Państwu Niedźwiadkom za nagłośnienie. WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ !! Dziękuję za hojność, bo udało nam się zebrać kwotę 7650,- zł, wpłaconą na konto parafialne.

7. We wtorek o g. 17.00 w świetlicy w Brzostowie spotkanie na temat profilaktyki i badań raka piersi, a w środę o g. 11.00 w Domu Kultury w Miasteczku spotkanie nt. rak jelita grubego. Warto pomyśleć o swoim zdrowiu, by nie było za późno.

8. W następną niedzielę na boisku w Miasteczku o g. 15.00 odbędą się gminne zawody strażackie. Oprócz tej rywalizacji będą dodatkowe atrakcje dla wszystkich. Zapraszamy kibiców, całe rodziny.

9. Bóg powołał do wieczności śp. Andrzeja Barczaka z ul. Poniatowskiego, jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00. Polecajmy zmarłego, Bogu Miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka