Maj 21 2019 06:42:14
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 7. czerwca 2015 r.

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msze św. z procesją każdego dnia o godz. 17.00. (dziś po godz. 11.00). Zakończenie oktawy w czwartek. Po procesji poświęcenie wianków i ziół. Składam serdeczne podziękowania rodzinom, które przygotowały ołtarze na procesję Bożego Ciała oraz tym, którzy im pomagali, za dekorację naszych domów i ulic przy trasie procesji, dziękuję Druhom Strażakom, Paniom i Panom niosącym sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki i niosącym lilie, Paniom Katechetkom, ministrantom, Panu Organiście i wszystkim za wspólną i piękną modlitwę.

2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek odpust w Białośliwiu – godz. 18.30 Msza św.

3. Dziś nasz Festyn Parafialny. Miejsce Festynu – boisko w BRZOSTOWIE. Rozpoczęcie o godz. 15.00 - potrwa do godz. 19.00. Cały czas czynna będzie kawiarenka „pod chmurką” z ciastem upieczonym przez nasze Parafianki, żurek, tradycyjne pierogi, chleb ze smalcem, frytki, napoje, dla każdego coś dobrego… Będzie też wata cukrowa kręcona… przez Proboszcza. Będą pokazy strażackie. Będzie dmuchany zamek i trampolina dla dzieci. Przewidziane są konkursy, gry i zabawy dla dzieci i rodzin z nagrodami. Będą kąciki tematyczne prowadzone przez rodziców: malowanie twarzy, salon fryzjerski, kącik florystyczny, kącik sportowy, loteria fantowa - każdy los wygrywa. Zapraszam wszystkich i życzę dobrego spędzenia czasu. I wspólnie prosimy Boga o dobrą pogodę. Cały dochód przeznaczony jest na uregulowanie należności za prace dotąd wykonane przy kościele. Panie, które upiekły ciasto, prosimy o dostarczenie wypieków do świetlicy w Brzostowie od 10.00.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia do nabycia Przewodnik Katolicki cena 5zł.

5. We wtorek po procesji spotkanie dla osób, które chciałyby wziąć udział w pielgrzymce rowerowej do Częstochowy od 6 do 10 lipca br.

6. Bóg powołał do wieczności śp. Urszulę Ryczek z Placu Wolności, śp. Helenę Pawlak z ul. Poniatowskiego, śp. Eugenię Hildebrandt z Brzostowa, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Polecajmy ich dusze Bogu Miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz, Panie………

7. Dziękuję wszystkim za modlitwę, za życzenia, kwiaty, upominki z okazji mojego jubileuszu 25-lecia święceń kapłańskich. Dziękuję wszystkim, którzy pospieszyli z pomocą, szczególnie Pani Wójt i Pracownikom, Paniom, które upiekły ciasto i pomogły w przygotowaniu tej uroczystości. Cieszę się, że przyjęliście moje zaproszenie i mogliśmy wspólnie tak pięknie spędzić ten wieczór.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka