Maj 21 2019 07:38:41
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 30. sierpnia 2015 r.

1. Dziś udajemy się z pielgrzymką rowerową do Górki Klasztornej. Zbiórka na Rynku, wyjazd o 13.15. Tam po dojechaniu o godz. 16.30 nasza parafia będzie miała swoją Mszę św. u stóp Matki Bożej Góreckiej. Pamiętajmy o kamizelce odblaskowej. Dzieci mogą jechać pod opieką rodziców.

2. We wtorek uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. w kościele o godz. 9.00.

3. Dzieci klas 1 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będą miały w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.

4. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek miesiąca. W czwartek będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00. Spowiedź św. w czwartek od godz. 16.30, w piątek od 15.45 w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Msza św. o godz. 17.00, poprzedzona litanią do Serca Pana Jezusa i modlitwą różańcową za zmarłych z wymieniankami rocznymi.

5. Przed kościołem do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci numer wrześniowy.

6. Zbliża się odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości, głównej Patronki naszej diecezji. Szczegóły na afiszach w gablocie.

7. Przygotowujemy się też do naszego odpustu parafialnego, w tym roku w niedzielę - 13 września. Przed odpustem będziemy jeszcze chcieli zrobić porządki (sprzątanie kościoła, koszenie trawy na skarpach). Mam nadzieję, że wiele osób pospieszy wtedy z pomocą, planujemy to robić w sobotę 12 września. Dziękuję też „niewidzialnej ręce” za koszenie trawy.

8. Od poniedziałku do soboty, będą zbierane ofiary na wykonane prace remontowe. Proszę, aby osoby zbierające odebrały listy w zakrystii. Proszę o modlitwę w int. naszej Parafii.

9. 5 września Koło Emerytów organizuje wyjazd do Torunia na spotkanie Rodziny Radia Maryja, tam na miejscu mają być różne występy, zwiedzanie itd. Zgłoszenia i inne informacje we wtorek 1.IX. w Domu Kultury o godz. 17.00 Zachęcam do skorzystania z oferty i wyjazdu.

10. Witamy w naszej wspólnocie Księdza Marcina Szustera, kleryka naszego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy, który rozpoczyna praktykę w naszej parafii, życzymy Księdzu, by się dobrze czuł pośród nas, by pobyt w Miasteczku przyczynił się do umocnienia na drodze przygotowania do kapłaństwa. Jest to też okazja dla nas wszystkich, do intensywniejszej modlitwy o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii.Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka