Maj 23 2019 15:12:41
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 6. września 2015 r.

1. Dzieciom klas 1 poświęcimy dziś tornistry i przybory szkolne na Mszy św. o godz. 11.00.

2. We wtorek w naszej diecezji święto Matki Bożej Pięknej Miłości - Głównej Patronki naszej diecezji. Jest to Święto Narodzenia NMP, zwane też Matki Bożej Siewnej. Ziarno siewne poświęcę rolnikom we wtorek na Mszy św. o g. 17.00.

3. W przyszłą niedzielę 13 września przeżywać będziemy naszą parafialną uroczystość odpustową. Msze św. o 8.00, 9.30 i następnie Suma odpustowa o godz. 12.00, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Adam Kapka, który pochodzi z naszej parafii, a 30 lat temu w tym kościele odprawiał swoją Mszę Prymicyjną. Zapraszam do wspólnej modlitwy, będzie okazja do spowiedzi św. Proszę dziewczynki do sypania kwiatków, proszę o niesienie w procesji sztandarów, panów strażaków o asystę i niesienie baldachimu. Po każdej Mszy św. uczczenie relikwii.

4. W najbliższą sobotę chcemy zrobić porządek w otoczeniu kościoła i wewnątrz przed odpustem parafialnym. Proszę o pomoc jak najliczniej od godz. 9.00, panów z kosiarkami, panie z wiaderkami i mopami, młodzież i dzieci z miotłami i grabiami. Pamiętajmy też, że za świątynię, cmentarz i całe otoczenie odpowiedzialni jesteśmy wszyscy.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na wrzesień.

6. Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy kolejny Tydzień Wychowania, szczegóły spotkań modlitewnych podam za tydzień.

7. Zapraszam osoby pomagające w zbiórce ofiar na cele remontowe na spotkanie podsumowujące na plebanię, w środę po Mszy św.

8. Dziękuję też wszystkim, którzy pielgrzymowali tydzień temu do Górki Klasztornej, za wspólną tam modlitwę. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli – Bóg zapłać !!!Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka