Maj 23 2019 14:57:49
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 20. września 2015 r.

1. Dziś po Mszy św. o g.11.00 spotkanie z rodzicami dzieci klas III Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum.

2. W piątek z racji święta Patrona Szkoły Podstawowej uroczysta Msza św. o g. 9.00 w kościele.

3. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę i pomoc w przygotowaniu i dobrym przeżyciu odpustu parafialnego. Wszystkim i każdemu z osobna Bóg zapłać!

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

5. W październiku jest planowana VII pielgrzymka diecezjalna na Jasną Górę z nocnym czuwaniem. Z naszego dekanatu, podobnie jak w roku ubiegłym pojedzie autokar. W tym roku organizuje ten wyjazd nasza Parafia. Termin 21/22 października. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Szczegóły na afiszu w gablocie.

6. W przyszłą niedzielę 27.IX. możemy honorowo oddać krew. Miejsce akcji - Dom Kultury. Rejestracja w godz. 9.00 – 14.00. Zapraszamy dawców oraz nowe osoby, które dotąd krwi nie oddawały. Kto chciałby wspomóc te akcję ciastem do kawiarenki w tym dniu będzie mile widziany. Pamiętajmy o dowodzie osobistym.

7. W poniedziałek od godz. 9.00 do 11.00 będzie można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.

8. Praktyka Ks. Marcina powoli dobiega końca. Będzie z nami do piątku, potem klerycy wracają do Seminarium, by rozpocząć kolejny rok formacji. Dziękujemy Ks. Marcinowi za obecność, modlitwę, posługę, pracę, szczególnie z ministrantami. Ks. Marcin odbywał też równolegle praktykę katechetyczną w naszej szkole, wiele dzieci i młodzieży mogło się z nim spotkać na lekcjach religii. Życzymy Ks. Marcinowi opieki Jezusa Dobrego Pasterza na czas przygotowania do kapłaństwa. Obiecujemy modlitwę i o nią też prosimy.

9. Bóg powołał do wieczności śp. Mariannę Nowacką z ul. Dąbrowskiego, jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00. Polecajmy jej duszę Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie….


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka