Maj 27 2019 09:19:37
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 4. października 2015 r.

1. Dziś w Rzymie rozpoczyna się Synod Biskupów poświęcony rodzinie. Pamiętajmy w modlitwie o uczestnikach Synodu i o wszystkich rodzinach na świecie.

2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa są każdego dnia po Mszy św. Na ten tydzień planujemy taki porządek:
poniedziałek – Gimnazjum
wtorek – Wolsko
środa – ul. Dąbrowskiego i Konopnickiej
czwartek – Szkoła Podstawowa
piątek – Arentowo
Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy!!!

3. W środę 7 października Święto M.B. Różańcowej – dzieci z klasy III będą miały w tym dniu poświęcone swoje różańce. Zapraszam dzieci z rodzicami.

4. Za tydzień XV Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Patron Rodziny! Przy kościele w tym dniu, jak co roku, będą zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za tydzień w niedzielę nasz VII Bieg Papieski dla dzieci o godz.15.00 przy kościele, zakończony ogniskiem. W Bydgoszczy będzie IV Karoliada, na którą pojadą przedstawiciele młodzieży ze wszystkich parafii dekanatu.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki oraz Mały Przewodnik.

6. Dziękuję Honorowym Krwiodawcom za oddane tydzień temu ponad 11 litrów krwi, dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób tam pomogli.

7. W sobotę 17 października planujemy w przeżyć w kościele wieczór modlitwy „o łaskę wybaczania i pokój na świecie”. Będzie to modlitwa w duchu Wspólnoty z Taize, m.in. śpiewami kanonów i rozważaniem Słowa Bożego. Zapraszam WSZYSTKICH!!! Chcemy by było to rozpoczęcie naszych przygotowań do przyjęcia młodych ze świata w lipcu przyszłego roku, i nasze przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Zarezerwujmy sobie czas za dwa tygodnie.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka