Styczeń 23 2020 13:26:15
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 11. października 2015 r.

1. W Rzymie trwa Synod Biskupów poświęcony rodzinie. Pamiętajmy w modlitwie o uczestnikach Synodu i o wszystkich rodzinach na świecie.

2. Dzisiaj XV Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Papież Rodziny! Przy kościele zbierane są ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzisiaj też nasz VII Bieg Papieski dla dzieci o godz.15.00 przy kościele, zakończony ogniskiem.

3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa są każdego dnia po Mszy św. Na ten tydzień planujemy taki porządek prowadzenia rozważań i modlitwy:
poniedziałek – Gimnazjum
wtorek – Grabionna
środa – ul. Kościuszki
piątek – Nauczyciele
Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy !!!

4. W czwartek z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Utraconego Msza św. w int. tych dzieci i ich rodzin. Po nabożeństwie różańcowym zapalimy tym dzieciom znicze przy symbolicznym Grobie Dziecka Utraconego, który znajduje się na naszym cmentarzu przy Krzyżu.

5. W najbliższą sobotę 17 października o godz. 19.30 w kościele wieczór modlitwy „o łaskę wybaczania i pokój na świecie” z rozważaniem Słowa Bożego i ze śpiewami kanonów w duchu Taize, z towarzyszeniem skrzypiec i klarnetu. Papież Franciszek ogłosił rok 2016 ROKIEM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA wskazał przy tym na uczynki miłosierdzia jako zadanie dla każdego chrześcijanina. Szczególnie wskazał na wybaczanie, jako uczynek miłosierdzia względem duszy. „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec Wasz jest miłosierny”. Jedno słowo wybaczam może zabliźnić rany, pojednać zwaśnione rodziny i narody. Dziś w świecie targanym wojnami umiejętność wybaczania jest szczególnie potrzebna. W sobotę wieczorem chcemy modlić się o łaskę wybaczania i pokoju. Proszę o przyniesienie małej świeczki. Zapraszam WSZYSTKICH!!!

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary złożone za tydzień do skarbonki przeznaczone będą na cele misyjne, a konkretnie na materace do Rwandy. Modlitwie naszej i zbiórce będą towarzyszyły dzieci przebrane za mieszkańców różnych krajów misyjnych. Proszę rodziców, by pomogli przygotować stroje dzieciom.

8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych bliskich. Starajmy się o utrzymanie porządku na cmentarzu i wokół niego. Proszę szczególnie o to, by nie wyrzucać śmieci za płot. Przy okazji informuję, że zmieniła się zasada opłacania wywozu śmieci z naszego cmentarza. Zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami, koszty te ponosi parafia, czyli my wszyscy. Teraz musimy płacić miesięcznie ok. 700,- zł. Musimy to więc teraz brać pod uwagę w naszym rocznym budżecie.Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka