Maj 23 2019 15:10:11
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 18. października 2015 r.

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Kościele, będziemy modlić się za misjonarzy i o nowe powołania misyjne. Ofiary składane dziś do skarbony przeznaczamy na cele misyjne w Rwandzie.

2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa są każdego dnia o godz. 17.30 po Mszy św. Na ten tydzień planujemy taki porządek:
poniedziałek – Gimnazjum
wtorek – Brzostowo
środa – Wspólnota Żywego Różańca
czwartek –Szkoła Podstawowa
piątek – Huby.

3. W poniedziałek po nabożeństwie różańcowym zapraszam uczniów klasy III gimnazjum na spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Dziś dołączona jest gratisowo płyta audiobook z fragmentem powieści o Jezusie.

5. Wyjazd do Częstochowy w ramach VII pielgrzymki diecezjalnej nastąpi w środę 21 października rano o godz. 7.45 z Rynku, powrót w czwartek. Osoby jadące proszę o kontakt. W związku z moim wyjazdem na Jasną Górę, w czwartek nie będzie Mszy św., tylko modlitwa różańcowa o godz. 17.30.

6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych bliskich. Starajmy się o utrzymanie porządku na cmentarzu i wokół niego.

7. Od poniedziałku do soboty, będą zbierane ofiary na wykonane prace remontowe. Proszę, aby osoby zbierające odebrały listy w zakrystii. Proszę o modlitwę w int. naszej Parafii.

8. Bardzo dziękuję za udział w przeżywaniu Dnia Papieskiego – Dzieciom i Rodzicom, Paniom Katechetkom, Strażakom, Panu Mieciowi i wszystkim, którzy pomogli. Bóg zapłać za ofiary złożone na fundusz stypendialny w ubiegłą Niedzielę - Dzień Papieski 1056,- zł. Pani Basi za przygotowanie oprawy liturgicznej i młodzieży, która zbierała ofiary.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Julitę Anger z ul. Dąbrowskiego, jej pogrzeb odbył się w czwartek oraz śp. Urszulę Mandelke z Brzostowa, jej pogrzeb odbył się w sobotę. Polecajmy dusze zmarłych naszych Parafianek Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie…


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka