Maj 27 2019 10:11:35
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 22. listopada 2015 r.

1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończy się rok kościelny. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi.

2. W najbliższą sobotę we wszystkich diecezjach – katedrach zainaugurowany zostanie Rok Jubileuszowy 1050-lecia chrztu Polski. Nazajutrz taką inaugurację będziemy przeżywać we wszystkich polskich parafiach. Podczas każdej Mszy św. przy zapalonych od Paschału świecach nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Proszę więc za tydzień przynieść do kościoła swoje świece.

3. Młodzież kl. III gimnazjum z naszej parafii, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będzie miała katechezę za tydzień po Mszy św. o 11.00.

4. Za tydzień rozpoczyna się Adwent – nowy rok liturgiczny. Roraty podobnie jak w latach ubiegłych będziemy odprawiali w poniedziałki, środy i piątki. Proszę, aby dzieci przygotowały lampiony.

5. Za tydzień też poświęcę opłatki na stół wigilijny do naszych domów, które będzie można nabywać w zakrystii a także w biurze parafialnym. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.

6. Będą też już świece w ramach corocznej akcji Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – duża świeca 15 zł; mała 5 zł.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki.

8. We środę w Kaczorach odpust ku czci błog. Franciszki Siedliskiej. Suma odpustowa o godz. 18.00 w nowym kościele.

9. Bóg powołał do wieczności śp. Tadeusza Rolbieckiego z Brzostowa, którego pogrzeb odbył się w piątek. Polecajmy jego duszę Bogu Miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka