Maj 23 2019 15:07:42
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 29. listopada 2015 r.

I niedziela ADWENTU

1. Dziś rozpoczynamy Rok Jubileuszowy 1050-lecia chrztu Polski. Niech najbliższe miesiące staną się okazją do odnowienia naszej wiary i zobowiązań chrzcielnych.

2. Dziś rozpoczyna się Adwent – nowy rok liturgiczny. Roraty w tym tygodniu: poniedziałek g. 17.00 środa g.17.00 piątek g. 17.00.

3. Młodzież kl. III gimnazjum z naszej parafii, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będzie miała katechezę dziś po Mszy św. o 11.00.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich. W I piątek miesiąca od godz. 8.00 nawiedzę chorych z posługą sakramentalną. O g. 17.00 Msza św. roratnia.

5. Spowiedź święta każdego dnia przed Mszą św. W czwartek i piątek od g. 16.00 W tym czasie w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Dziś święcimy opłatki na stół wigilijny do naszych domów, które po Mszy św. możemy nabywać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła. Można też nabywać świece Caritas: duża świeca 15,- zł; mała 5,- zł.

7. U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.

8. Spowiedź święta adwentowa w naszej parafii będzie w piątek 19. grudnia.

9. Dom Kultury zaprasza wszystkie dzieci na mikołajkową niedzielę za tydzień 6 grudnia od godz. 16.00 szczegóły na afiszu w gablocie.

10. We wtorek 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP dzieci klas 3 przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone medaliki i książeczki. Proszę rodziców, by zarezerwować sobie czas na ten dzień. Książeczki można odbierać u p. Katechetki Ewy.

11. Misjonarze Świętej Rodziny w Górce Klasztornej zapraszają na dzień skupienia dla małżeństw bezdzietnych, nie mających potomstwa oraz dla ich przyjaciół w sobotę 5 grudnia. Rozpoczęcie o godz. 9.30, zakończenie ok. 16.00 Bliższe szczegóły na afiszu w gablocie.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka