Maj 21 2019 06:40:04
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 6. grudnia 2015 r.

II niedziela ADWENTU

1. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o godz. 17.00, podczas której dzieciom klasy trzeciej poświęcę medaliki i książeczki.

2. Ojciec Święty Franciszek w tym dniu otworzy uroczyście Rok Miłosierdzia. Zostaną otwarte też Drzwi Święte w Bazylice św. Piotra, potem w kolejnych rzymskich Bazylikach Papieskich. Również takie uroczystości będą w każdej diecezji na całym świecie, u nas też we wtorek o godz. 12.00 w bydgoskiej katedrze. Symboliczne Bramy Miłosierdzia będą też w wybranych kościołach – sanktuariach, m.in. w Górce Klasztornej.

3. Na roratach gromadzimy się wszyscy razem w poniedziałki, środy i piątki, w tym tygodniu o g. 17.00.

4. W zakrystii można nabywać opłatki wigilijne (ofiara przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła). Są też jeszcze świece Caritas.

5. Przed kościołem do nabycia u ministrantów Przewodnik Katolicki. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci numer grudniowy z dodatkiem w cenie 5,90 zł.

6. Spowiedź św. adwentowa w naszej parafii będzie w piątek 18 grudnia.

7. Dzisiaj dzieci są zaproszone do Domu Kultury na „Mikołajkową Niedzielę”. Szczegóły na afiszu. Rozpoczęcie o godz. 16.00.

8. W najbliższą sobotę 12. grudnia o godz. 18.00 w Sali Domu Kultury odbędzie się XVIII Biesiada Krajeńska pod hasłem Boże Narodzenie na Krajnie. Szczegóły na afiszach. Skorzystajmy z tej okazji, aby ubogacić się duchowo.

9. Bóg powołał do wieczności śp. Jadwigę Pranke z Wolska, której pogrzeb odbył się wczoraj. Polecajmy jej duszę Bogu Miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka