Maj 27 2019 09:15:28
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 21. lutego 2016 r.

1. Dzisiejsza, 2 niedziela Wielkiego Postu, to niedziela „Ad gentes”. Dzień solidarności, modlitwy i postu, jako pomoc misjonarzom. Do skarbony możemy złożyć ofiarę na pomoc misjonarzom w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 9.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Za tydzień po Mszy św. o 11.00.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez dzieci w piątek o g. 16.30. Dzieci przynoszą swoje krzyżyki. Następnie Msza św.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

5. Zapraszam młodzież kl. III gimnazjum na spotkanie przygotowujące do bierzmowania, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

6. Wiosenna akcja krwiodawstwa planowana jest na niedzielę 20 marca. W Roku Miłosierdzia może to być nasz wyjątkowy dar – jałmużna postna, to może być coś wyjątkowego – moja KREW może uratować komuś ŻYCIE lub zdrowie!!! Zaplanujmy sobie czas i stawmy się wtedy wyjątkowo licznie, może się uda pobić nasz parafialny „rekord” ???

7. Pewną zmianą też w tym roku będzie to, że Drogę Krzyżową ulicami Miasteczka przeżyjemy nie w Wielki Piątek do południa (wielu nie może wziąć udziału ze względu na pracę), a w sobotni wieczór przed Niedzielą Palmową, tj. 19 marca. Ten termin też weźmy pod uwagę w różnych naszych planach na Wielki Post.

8. Parafialne rekolekcje rozpoczniemy w 4 niedzielę Wielkiego Postu, tj. 6 marca. Przygotujmy się duchowo, zaplanujmy też czas, módlmy się za rekolekcjonistę, którym będzie Ks. Michał Adamczyk, prefekt naszego Seminarium Duchownego z Bydgoszczy. Jednocześnie poprowadzi rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Szczegółowy plan podam za tydzień.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka