Maj 27 2019 10:07:51
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 13. marca 2016 r.

1. Dzisiaj mija 3 rocznica wyboru Papieża Franciszka. Jako członkowie Kościoła powinniśmy zawsze wspierać modlitwą jego posługę i wsłuchiwać się w jego nauczanie.

2. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o 9.30 z a tydzień po Mszy świętej o 11.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez dzieci w piątek o g. 16.30 i potem Msza św.

3. Spowiedź święta w naszej parafii w PIĄTEK !!!
Do południa od 10.30 – 11.45 i wieczorem od 18.30 – 20.00.
PAMIĘTAJMY: PRZYNAJMNIEJ RAZ W ROKU NALEŻY SIĘ WYSPOWIADAĆ, A W CZASIE WIELKANOCNYM KOMUNIĘ ŚW. PRZYJĄĆ.

4. W dniu spowiedzi św. możemy złożyć ofiarę do skarbonki na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. Droga Krzyżowa ulicami Miasteczka w sobotę 19. marca o godz. 20.00. Rozpoczęcie przy krzyżu. Pójdziemy ul. Ks. P. Skargi, Ogrodową i Słoneczną, zakończenie przy kościele. Serdecznie zapraszam. Jest to liturgiczna uroczystość św. Józefa.

6. Za tydzień już Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

7. Za tydzień w niedzielę nasza parafialna akcja krwiodawstwa. W Domu Kultury od godz. 9.00 do 14.00. Pamiętajmy, by mieć przy sobie dowód osobisty. Krew będzie przeznaczona na pomoc w leczeniu dwuletniej Olgi Gruszka. Jednocześnie w tym dniu będzie też jarmark wielkanocny.

8. Również za tydzień w świetlicy w Grabionnej w godz. 10.00 – 13.00 będą bezpłatne badania w ramach „Białej Niedzieli”, na które zaprasza Urząd Gminy. Szczegóły na afiszu w gablocie. Skorzystajmy z tej okazji.

9. Dziś i jutro oraz w przyszłą sobotę i niedzielę Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej. Rozpoczęcie zawsze Mszą św. o g. 14.00. Szczegóły na afiszu.

10. Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

11. Ksiądz Biskup mianował dziekanem naszego dekanatu, ks. Proboszcza Andrzeja Skwarczka z Dziembowa.

12. Dziękuję za udział w rekolekcjach, za wspólną modlitwę. Dzieciom z naszej szkoły dziękuję za ofiary, którymi podzieliły się, by wspomóc leczenie małej Olgi Gruszka. Uzbierane 300,- zł przekażemy na stosowne konto w banku.

13. Bóg powołał do wieczności śp. Gertrudę Jasińską z Brzostowa, której pogrzeb odbył się wczoraj. Polecajmy jej duszę Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz, Panie…


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka