Styczeń 26 2020 21:57:40
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 3. kwietnia 2016 r.

II niedziela wielkanocna

1. Dzisiaj rozpoczynamy 72 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”.

2. Dziękuję za wspólną modlitwę podczas wczorajszego czuwania.

3. W tym tygodniu w piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od g. 8.00. Przepraszam za to przesunięcie, spowodowane moją chorobą.

4. Dzieci z klasy III w najbliższy piątek o godz. 15.00 przystąpią do pierwszej spowiedzi świętej. Spotykamy się w kościele.

5. Za tydzień w niedzielę 10. kwietnia podczas Mszy św. o godz. 11.00 pomodlimy się wspólnie na rozpoczęcie „sezonu” jednośladów. Zapraszam do tej modlitwy motocyklistów i rowerzystów. Następnie pobłogosławimy wszystkie pojazdy, które proszę ustawić wokół świątyni.

6. A po południu w przyszłą niedzielę czeka nas tutaj w kościele o godz. 16.00 „uczta duchowa” – uroczysty koncert z okazji 1050-lecia chrztu Polski w wykonaniu Chóru Towarzystwa Śpiewu im. Ignacego Jana Paderewskiego z Szamocina i Śpiewaków „Lutni”. Serdecznie zapraszam. Szczegóły na afiszu w gablocie.

7. W tym samym dniu również coś „dla ciała” – druga część akcji „Pączki dla Olgi”, które będzie można zakupić w Domu Kultury i w świetlicy w Brzostowie z czego dochód wspomoże dalsze leczenie tego dziecka.

8. Przewodnik Katolicki do nabycia przed kościołem u ministrantów. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci.

9. Chcemy jak co roku zorganizować Festyn Parafialny. Zapraszam osoby chętne do pomocy i z pomysłami na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę po Mszy św. na plebanię.

10. Zwracam się z prośbą o pomoc w zrobieniu pierwszych wiosennych porządków wokół kościoła, w najbliższą sobotę od godz. 9.00. Potrzebne będą grabie i miotły. Liczę na zrozumienie i troskę o naszą wspólną sprawę.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka