Maj 21 2019 07:18:05
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 10. kwietnia 2016 r.

III niedziela wielkanocna

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 pomodlimy się wspólnie na rozpoczęcie „sezonu” jednośladów. Będziemy modlić się o bezpieczeństwo na drogach.

2. Dzisiaj po południu o godz. 16.00 – uroczysty koncert z okazji 1050-lecia chrztu Polski w wykonaniu Chóru Towarzystwa Śpiewu im. Ignacego Jana Paderewskiego z Szamocina i Śpiewaków „Lutni”. Serdecznie zapraszam.

3. Nie zapominamy też dziś o ofiarach „katastrofy smoleńskiej”, w 6 r. polecając ich w modlitwie Bogu Miłosiernemu.

4. Dzisiaj też – druga część akcji „Pączki dla Olgi”, które będzie można zakupić w Domu Kultury i w świetlicy w Brzostowie, z czego dochód wspomoże dalsze leczenie tego dziecka.

5. Przewodnik Katolicki do nabycia przed kościołem u ministrantów. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci.

6. W tym tygodniu wielkie uroczystości w Gnieźnie i w Poznaniu z okazji 1050-lecia chrztu Polski. M.in. w czwartek w Gnieźnie Msza św. w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem legata papieskiego, transmitowana w TVP1 o godz. 17.45. W sobotę nabożeństwo ewangelizacyjne na stadionie „Lecha” w Poznaniu. Szczegóły na ulotkach, które można zabrać do domu. Również Ks. Biskup Ordynariusz kieruje do nas zaproszenie na uroczystości w wymiarze diecezjalnym. Proszę zabrać sobie do domów okolicznościową małą książeczkę związaną z tym jubileuszem.

7. Przyszła niedziela, to Niedziela Dobrego Pasterza, jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

8. I Komunia św. dla dzieci w tym roku – 15 maja. Dzieci przystąpiły w ostatni piątek do pierwszej spowiedzi św. Otaczajmy modlitwą dzieci i ich rodziny.

9. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy kościele.

10. Bóg powołał do wieczności śp. Czesławę Zajączkowską z ul. Ks. Piotra Skargi, której pogrzeb odbył się wczoraj, oraz Danutę Matlak z d. Górską, jej pogrzeb będzie w poniedziałek o g. 11.00 i Mieczysława Białkowskiego z ul. Konopnickiej, jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11.00. Polecajmy ich dusze Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz, Panie…


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka