Maj 27 2019 09:20:34
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 1. maja 2016 r.

VI niedziela wielkanocna

1. Rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w kościele będą po Mszy św. o godz. 17.00. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30. Gromadźmy się też wspólnie przy krzyżach i figurach w naszych miejscowościach.

2. We wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Za Ojczyznę szczególnie będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 11.00. Pamiętajmy też o wywieszeniu flag na naszych domach w barwach narodowych.

3. W tenże wtorek 3 maja mieszkańcy gminy i goście zaproszeni jesteśmy na piknik w sadzie czereśniowym Pana Jerzego Wróbla na Wolsku. W programie różne konkursy i zabawy, ognisko i inne niespodzianki. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą kocy, kiełbasek do ogniska i dobrego humoru. Szczegóły na afiszach. (Dojazd do Górnego Wolska, koło „konia” drogą w prawo, w dół).

4. Z kolei w środę 4 maja przypada święto świętego Floriana – patrona Strażaków. Modlimy się szczególnie za strażaków, którzy służą wszystkim potrzebującym pomocy w pożarach, wypadkach i innych zagrożeniach miejscowych. Zapraszam wszystkich Strażaków, ich rodziny i wszystkich Parafian na Mszę św. o godz. 18.00. Wcześniej spotkamy się o godz. 17.30 na nabożeństwie majowym.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę od g. 8.00. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek i piątek od 16.00. W piątek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. o godz. 17.00. Przypominam o tym rodzicom i proszę o przypilnowanie i zachęcenie dzieci. Bo w ostatnich miesiącach słabo to wyglądało !!!

6. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku natomiast w łączności z nabożeństwem majowym rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. Dzieci do I Komunii św. przystąpią za dwa tygodnie 15 maja. Chcemy na ten dzień odświętnie przygotować nasz kościół i całe otoczenie. Zapraszam do sprzątania i porządków całe rodziny tych dzieci i innych chętnych Parafian już w najbliższą sobotę od godz. 9.00. Mężczyzn proszę o przywiezienie kosiarek żyłkowych. Przydadzą się też miotły.

8. Bóg zapłać za ofiary na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Zebraliśmy 615 zł.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. Jest też majowy numer Małego Przewodnika dla dzieci.

Maturzystom życzymy świateł Ducha Świętego
na czas egzaminu dojrzałości.Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka