Maj 27 2019 10:15:17
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 8. maja 2016 r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś przeżywamy w liturgii uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa też nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zakończymy ją wspólnym czuwaniem modlitewnym połączonym z nabożeństwem majowym w przyszłą sobotę o godz. 20.00 do Apelu Jasnogórskiego. Będziemy modlić się o pokój w rodzinach i na świecie, a także w int. dzieci, które przystąpią do I Komunii św. i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

2. Nabożeństwa majowe – dziś po Mszy św. o g. 11.00, za tydzień po godz. 8.00., w dni powszednie po Mszy św.

3. Następna niedziela w liturgii to uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Modlitwa Wspólnoty Różańcowej po Mszy św. o 8.00.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. dzieci naszej parafii. Dzieci w sobotę o godz. 9.00 będą miały swoją spowiedź św. Wtedy też okazja do spowiedzi św. dla rodzin dzieci.

5. Trwają przygotowania do naszego Festynu Parafialnego, który w tym roku będzie 29. maja. Najbliższe spotkanie organizacyjne będzie w środę 11. maja na plebanii po nabożeństwie. Fanty na nasz festyn można już przynosić na plebanię. Już teraz dziękuję osobom, które pracują przy Festynie.

6. Dziękuję rodzinom dzieci I-Komunijnych za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła i otoczenia.

7. Na ostatnim spotkaniu Rady Ekonomicznej podjęto decyzję, że zawieszamy na razie nasze zbiórki ofiar po domach. Natomiast ustalono, że składka w trzecią niedzielę danego miesiąca będzie naszą zbiórką na cele remontowe. Pierwsza więc będzie za tydzień w niedzielę. Na najbliższy czas planowane jest uporządkowanie terenu przy Krzyżu na dole (przebudowa schodów) i zagospodarowanie tego miejsca, by tam wypiękniało, tym bardziej, że nasza Parafia jest pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, tam zgromadzimy się m.in. na zakończenie procesji Bożego Ciała przy ostatnim ołtarzu. Niebawem też będzie zakładana instalacja odgromowa na wieży naszego kościoła, na to złożyliśmy wniosek o dofinansowanie, ale wkład własny też musimy mieć. Inwestycja ta jest pilna i konieczna, zgodnie z wytycznymi po kontroli przedstawicieli Straży Pożarnej. Czekają w kolejce ołtarze główny i boczne, a w jakiejś też perspektywie czasowej musimy pomyśleć o oknach w kościele… Tak więc jeszcze wiele prac nas czeka. A w międzyczasie drobniejsze bieżące sprawy, m.in. upiększenie terenu przez nasadzenia roślin. Przyda się też barierka przy wejściu na cmentarz od strony osiedla. Chcemy też wyrównać teren tutaj przy parkingu (zasypać tę dziurę). Gdyby ktoś z parafian miał jakieś wykopy i chciał pozbyć się ziemi, proszę o kontakt.
Za wszelką życzliwość, pomoc, zrozumienie, pracę, poświęcony czas i siły z całego serca DZIĘKUJĘ !!!

Za tydzień proszę wziąć pod uwagę napływ gości. Parking jest mimo wszystko ograniczony. Od strony praktycznej pewnie lepiej zostawić samochód na dole i dojść pieszo, po uroczystości pewnie łatwiej się odjedzie.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki


Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka