Maj 21 2019 06:56:12
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 15. maja 2016 r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi św. wielkanocnej.

2. Dzieci dziś przystępują do I Komunii św. Otoczmy je naszą serdeczną modlitwą. W Białym Tygodniu dzieci będą przychodziły na Mszę św. i nabożeństwo majowe na godz. 17.00. W piątek dzieci komunijne z rodzicami jadą na pielgrzymkę do Lichenia. Zbiórka na Rynku o godz. 6.50, wyjazd godz. 7.00. W związku z tym w naszym kościele w piątek nie ma Mszy św. Ja w Licheniu odprawię Mszę św. w int. dzieci i wszystkich Parafian.

3. Nabożeństwa majowe – dziś po Mszy św. o g. 8.00, za tydzień po godz. 9.30., w dni powszednie po Mszy św. W przyszłą niedzielę też nabożeństwo majowe przy figurce w lesie, w Marianowie o godz. 17.00.

4. 24 maja w Grabównie Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. W związku z tym kandydaci spotkają się tam w najbliższy czwartek i piątek na próbie o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa. W poniedziałek 23 maja będzie spotkanie wszystkich (także świadków) i spowiedź święta.

5. Spotkanie organizacyjne przed Festynem Parafialnym odbędzie się w najbliższy wtorek na plebanii po nabożeństwie majowym. Zwracam się z prośbą o wszelką pomoc, fanty można przynosić na plebanię. Zwracam się do naszych gospodyń o upieczenie ciast do kawiarenki na 29 maja. Szczegóły podam później.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki w cenie 5,- zł.

7. Boże Ciało w tym roku przypadnie 26 maja. Choć jeszcze trochę czasu, to pomyślmy o przygotowaniu trasy (jak co roku), ołtarzach. Zachęcam dziewczynki, by jak najliczniej włączyły się do sypania kwiatków. Chłopców, którzy by chcieli być ministrantami, zapraszam.

8. Bóg powołał do wieczności śp. Marię Pasierbską z ul. Kościuszki, której pogrzeb odbył się we wtorek, polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka