Styczeń 26 2020 21:26:11
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 22. maja 2016 r.

TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. W czwartek 26 MAJA Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o g.11.00 wyruszymy z procesją ulicami naszego Miasteczka taką trasą jak w ubiegłych latach: ul. Ks. Piotra Skargi, w ul. Kościuszki, na Plac Wolności i powrót do Krzyża. Proszę Panów Strażaków o asystę, niesienie baldachimu i utrzymanie porządku w czasie procesji. Proszę o przygotowanie ołtarzy w dotychczasowych miejscach, o przystrojenie trasy procesji, o liczny udział wszystkich Parafian, o niesienie sztandarów. W oktawie procesja po Mszy św. o godz. 17.00 wokół kościoła, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian z Brzostowa o przywiezienie zieleni (brzózek) do kościoła już we wtorek po umówieniu się z p. Mieciem. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków. Zbiórka w czwartek 15 min. przed Mszą św.

2. Nabożeństwa majowe – dziś po Mszy św. o g. 9.30, za tydzień w łączności z procesją, w dni powszednie po Mszy św. Dzisiaj też nabożeństwo majowe przy figurce w lesie, w Marianowie o godz. 17.00.

3. We wtorek 24 maja o godz. 16.00 w Grabównie Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. W związku z tym kandydaci spotkają się tam jutro wraz ze świadkami, po próbie będzie dla wszystkich spowiedź święta. We wtorek w naszym kościele Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 8.00.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki w cenie 5,- zł.

5. VIII Parafialny, Rodzinny Festyn połączony z Dniem Dziecka – w przyszłą niedzielę 29.V. Miejsce Festynu – boisko w Brzostowie. Rozpoczęcie o g. 15.00. Aby wszystko się udało potrzeba zaangażowania wielu osób. Dziękuję za ofiarowane fanty do loterii, ale proszę jeszcze o otwartość i podzielenie się różnymi rzeczami, które wzbogacą i ją urozmaicą. Fanty można jeszcze przynosić na plebanię do środy. Jeszcze raz zwracam się do pań, które pragną włączyć się w organizację naszego festynu, o upieczenie ciasta i dostarczenie go w przyszłą sobotę wieczorem lub niedzielę od 10.00 do świetlicy w Brzostowie. Co nas czeka w tym roku? - popisy artystyczne, sportowe i sprawnościowe dzieci i młodzieży, mecz piłki nożnej, wielobój rodzinny z nagrodami, gry i zabawy dla dzieci, kąciki tematyczne prowadzone przez rodziców: malowanie twarzy, salon fryzjerski, kącik florystyczny, kącik sportowy, loteria fantowa - każdy los wygrywa, pokazy strażackie, stoiska gastronomiczne, będzie oczywiście wata cukrowa. Ufam, że Pan Bóg nam pobłogosławi, że będzie dobra pogoda i licznie się spotkamy. Dochód z Festynu przeznaczamy na nasze dalsze prace remontowe !!!

6. Dzieciom Komunijnym dziękuję za ofiary dla rówieśników w krajach misyjnych. 410,- zł przekazujemy na konto Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci Rodzicom dziękuję za ufundowanie nowej tablicy ogłoszeniowej dla naszej Parafii.

7. Bóg powołał do wieczności śp. Elzę Małka z Wolska, której pogrzeb odbył się w czwartek, polecajmy jej duszyczkę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka