Styczeń 26 2020 21:26:45
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 5. czerwca 2016 r.

X niedziela zwykła

1. Dziś w Rzymie odbywa się kanonizacja 35. polskiego świętego ojca Stanisława Papczyńskiego, założyciela Księży Marianów, którzy m.in. posługują w Licheniu. Ludzie modlą się za jego wstawiennictwem o dar potomstwa. Można o nim więcej dowiedzieć się w dzisiejszym Przewodniku Katolickim.

2. Dziś przeżywamy w całej Polsce kolejny Dzień Dziękczynienia. Ofiary do puszek na świątynię Opatrzności Bożej możemy złożyć przed kościołem.

3. My natomiast dziękujemy za udany VIII Festyn Parafialny. Pan Bóg nam dał dobrą pogodę i pobłogosławił. Dziękuję za udział, za radość, uśmiech, życzliwość. Dziękuję wszystkim zaangażowanym przy konkretnej pracy, tym, którzy ofiarowali (różne dary na fanty, ciasto, ziemniaki, produkty spożywcze itd.) Dziękuję pracownikom z Urzędu Gminy, za rozstawienie sceny i namiotów, a Druhom Strażakom za pomoc. Państwu Niedźwiadkom za nagłośnienie. WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ!!! Dziękuję za hojność, bo udało nam się zebrać kwotę 7412,- zł, wpłaconą na konto parafialne, przeznaczoną na instalację odgromową.

4. W środę po Mszy św. spotkanie dla osób jadących na pielgrzymkę rowerową do Częstochowy w dniach 27. czerwca do 1 lipca br.

5. Każdego dnia w czerwcu czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, odmawiając po Mszy św. wspólnie litanię.

6. Odpust ku czci św. Antoniego w Grabównie w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 12.30. 7. W sobotę o godz. 15.00 na boisku w Brzostowie odbędą się zawody sportowo-pożarnicze jednostek naszej gminy oraz Festyn Ekologiczny. W bogatym programie organizatorzy przewidują wiele konkursów z cennymi nagrodami, będzie przedstawiana szeroko profilaktyka bezpieczeństwa m.in. pokaz pierwszej pomocy ofiarom zaczadzenia i pokaz ratownictwa medycznego, wśród uczestników zostaną rozlosowane czujki dymu. Nasi strażacy zademonstrują sprzęt, na który też była zbiórka do skarbonki przy kościele (defibrylator). Będzie pokaz radiowozu i sprzętu policyjnego, tzw. „alkogogle” po założeniu których można się przekonać, jak wygląda kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu. Zbierane też będą plastikowe nakrętki, które zostaną przekazane na pomoc w leczeniu małej Olgi Gruszka. Inne szczegóły na afiszu w gablocie.

8. Bóg powołał do wieczności śp. Hieronima Rochowiaka z Arentowa, którego pogrzeb odbył się w środę, polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka