Styczeń 23 2020 12:08:25
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 26. czerwca 2016 r.

XIII niedziela zwykła

1. Jutro rano wyruszy Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Msza św. o godz. 7.00. Powieziemy intencje naszej Parafii (kto chciałby polecić jakieś szczególnie ważne sprawy, może przekazać je na kartce, do jutra rana, a my w drodze i w Częstochowie będziemy się modlić w tych intencjach). Prosimy też o modlitwę za nas. Na Jasną Górę dotrzemy w czwartek ok. 15.00. O godz. 17.30 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej nasza grupa będzie miała Mszę św. Następnie będziemy uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim. Powrót w piątek wieczorem.

2. Msze św. w tym tygodniu będą w środę i piątek, zastąpi mnie Ks. Proboszcz z Grabówna. Nie będzie nabożeństwa we wtorek i czwartek.

3. Biuro Parafialne będzie w tym tygodniu nieczynne. Pilne sprawy można załatwić zaraz po Mszy św. teraz lub dopiero w sobotę po powrocie pielgrzymów. Ewentualne sprawy pogrzebu proszę kontaktować się z Panem Organistą.

4. W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, odpust w Dziembowie, suma o godz. 12.00. U nas Msza św. o godz. 17.00.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza św. o 17.00, wcześniej okazja do spowiedzi świętej. Chorych w domach odwiedzę tydzień później - 8 lipca, o czym zostali oni ostatnio poinformowani.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Dziś specjalny dodatek o 60 rocznicy wydarzeń Poznańskiego Czerwca’56. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci podwójny numer wakacyjny z dodatkiem w cenie 7,90 zł.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na cele remontowe.

8. Dzisiaj Festyn Parafialny we Wysokiej.

9. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej, afiliowany do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ogłasza nabór na magisterskie zaoczne studia teologiczne – specjalność katechetyka, prowadzone w Bydgoszczy w roku akademickim 2016/2017. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 15 września, a rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone dnia 16 września br. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i studiów zostały zamieszczone w gablocie parafialnej oraz dostępne są na stronie internetowej www.teologia.diecezja.bydgoszcz.pl

10. Apel Ministerstwa Zdrowia o dołączanie do grona Honorowych Dawców Krwi ….

11. Bóg powołał do wieczności śp. Andrzeja Dudę z ul. Kościuszki, którego pogrzeb odbył się w piątek, polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…

Niech błogosławieństwo Boże nam towarzyszy na cały nowy tydzień naszej pracy,
naszych wakacji, naszego wypoczynku.Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka