Maj 27 2019 09:15:43
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 31. lipca 2016 r.

XVIII niedziela zwykła

1. Dziękujemy Panu Bogu za pielgrzymkę Papieża Franciszka, za jego nauczanie i modlimy się o owoce tych spotkań.

2. Jutro rozpoczynamy sierpień, miesiąc szczególny w naszej historii. Jest to też czas naszej modlitwy o trzeźwość narodu i okazja do podjęcia osobistej walki z nałogiem alkoholowym.

3. W środę 3. sierpnia przypada 115. rocznica urodzin Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Zmarłego 28. maja 1981 roku. Może trzeba nam na nowo przypomnieć sobie jego postać i posługę, trwa jego proces beatyfikacyjny. Może warto go uczynić pośrednikiem naszej modlitwy do Boga?

4. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Uczynimy to za pośrednictwem św. Jana Marii Vianey’a, patrona proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne w tym dniu przypada.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę wyjątkowo już w czwartek od g. 8.00. Okazja do spowiedzi świętej każdego dnia przed Mszą św. i w czwartek od 16.00. W piątek o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i osobista adoracja, okazja do spowiedzi św., wspólna litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Msza święta wyjątkowo o godz. 11.30.

6. Sprawy biurowe można załatwiać po Mszy św.

7. Dziękuję za ofiary złożone zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji: „Św. KRZYSZTOF – podaruj 1 gr. za 1 km”. Do skarbony zebraliśmy blisko 1500,- zł.

8. Dzisiaj odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej w Rzadkowie - Suma odpustowa o godz. 12.00. a za tydzień w niedzielę odpust w Morzewie – Przemienienia Pańskiego – Suma również o godz. 12.00.

9. Dziękuję za pomoc w koszeniu trawy i porządkach terenu kościoła.

10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów do nabycia Przewodnik Katolicki.

11. Jako parafia i gmina przygotowujemy się do dożynek, których będziemy gospodarzami w wymiarze całego powiatu w dniu 21 sierpnia. Pojawiły się już plakaty ze szczegółowymi informacjami.

12. W związku z moim wyjazdem na pielgrzymkę, za tydzień w sobotę i niedzielę zastąpi mnie Ks. Jerzy Ptach, były proboszcz w Śmiłowie.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka