Maj 21 2019 06:40:46
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 28. sierpnia 2016 r.

XXII niedziela zwykła

1. Dziś udajemy się z pielgrzymką rowerową do Górki Klasztornej. Zbiórka na Rynku, wyjazd o 13.15. Tam o godz. 16.30 nasza parafia będzie miała swoją Mszę św. u stóp Matki Bożej Góreckiej. Pamiętajmy o kamizelce odblaskowej.

2. W czwartek uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. w kościele o godz. 9.00.

3. Dzieci klas 1 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będą miały w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.

4. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek miesiąca. W czwartek będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00. Spowiedź św. każdego dnia przed Mszą świętą, w czwartek od godz. 16.30, a w piątek od 16.00. W tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Msza św. o godz. 17.00. poprzedzona litanią do Serca Pana Jezusa.

5. Przed kościołem do nabycia Przewodnik Katolicki.

6. Zbliża się odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości, głównej Patronki naszej diecezji. Szczegóły na afiszach w gablocie.

7. Przygotowujemy się też do naszego odpustu parafialnego, w tym roku w niedzielę - 11 września. Przed odpustem będziemy jeszcze chcieli zrobić porządki (sprzątanie kościoła, koszenie trawy na skarpach). Mam nadzieję, że wiele osób pospieszy wtedy z pomocą, planujemy to robić w sobotę 10 września.

8. Dziękuję za wspólną modlitwę w dniu dożynek, za wszelką pomoc, za dekorację kościoła, za złożone ofiary na cele remontowe.

9. Są jeszcze wolne miejsca na Diecezjalną Pielgrzymkę do Rzymu we wrześniu. Szczegóły na plakacie. Zapisy w Kurii Diecezjalnej.

10. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej ogłasza nabór na magisterskie Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, prowadzone w Bydgoszczy w roku akademickim 2016/2017 oraz na Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej, które umożliwiają zdobycie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolach dla nauczycieli posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych w zakresie wychowania przedszkolnego lub wczesnoszkolnego. Bliższe informacje zostały zamieszczone w gablocie parafialnej oraz dostępne są na stronie internetowej www.teologia.diecezja.bydgoszcz.pl


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka