Maj 21 2019 07:10:02
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 4. września 2016 r.

XXIII niedziela zwykła

1. Dzieciom klas 1 poświęcę dziś tornistry i przybory szkolne na Mszy św. o godz. 11.00.

2. W czwartek Święto Narodzenia NMP, zwane też Matki Bożej Siewnej. Ziarno siewne poświęcę rolnikom na Mszy św. o g. 17.00.

3. W naszej diecezji jest to święto Matki Bożej Pięknej Miłości - Głównej Patronki diecezji.

4. W czwartek po Mszy świętej w kościele pierwsze spotkanie młodzieży gimnazjum kl. III, kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

5. W przyszłą niedzielę 11 września przeżywać będziemy naszą parafialną uroczystość odpustową. Msze św. o 8.00, 9.30 i następnie Suma odpustowa o godz. 12.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy, będzie okazja do spowiedzi św. Proszę dziewczynki do sypania kwiatków, proszę o niesienie w procesji sztandarów, panów strażaków o asystę i niesienie baldachimu. Po każdej Mszy św. uczczenie relikwii.

6. W najbliższą sobotę chcemy zrobić porządek w otoczeniu kościoła i wewnątrz przed odpustem parafialnym. Proszę o pomoc jak najliczniej od godz. 9.00, panów z kosiarkami, panie z wiaderkami i mopami, młodzież i dzieci z miotłami i grabiami. Pamiętajmy, że za świątynię, cmentarz i całe otoczenie odpowiedzialni jesteśmy wszyscy.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na wrzesień z dodatkiem.

8. Dziękuję wszystkim, którzy pielgrzymowali tydzień temu do Górki Klasztornej, za wspólną modlitwę w Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej. Wszystkim, którzy pomogli – transport rowerów powrotny, ciasto - Bóg zapłać !!!

9. Dzieci I-Komunijne z klas III zapraszam do zakrystii po obrazki do wklejenia.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka