Maj 23 2019 14:58:01
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 25. września 2016 r.

XXVI niedziela zwykła

1. W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa będą każdego dnia od poniedziałku do soboty po Mszy św.

2. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcę różańce dzieciom z klas III, które przygotowują się do I Komunii świętej.

3. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Przeczytać możemy m.in. o modlitwie różańcowej.

4. Dziś odpust w Podróżnej, suma odpustowa o godz. 12.00. W czwartek odpust w kaplicy św. Rafała Archanioła w Zelgniewie – suma odpustowa o 18.00.

5. W październiku jest planowana VIII pielgrzymka diecezjalna na Jasną Górę z nocnym czuwaniem. Z naszego dekanatu, podobnie jak w roku ubiegłym pojedzie autokar. Termin 20/21 października. Koszt przejazdu 100,- zł. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Szczegóły na afiszu w gablocie.

6. Za tydzień, w niedzielę 2. października będziemy mogli honorowo oddać krew w Domu Kultury w godz. 9.30 – 14.30. Najbliższa akcja będzie z przeznaczeniem dla Pani Moniki Hyl z Równopola. Proszę pamiętać o dowodzie osobistym. Zachęcam młodych ludzi, którzy ukończyli lat 18, oraz wszystkich innych, którzy dotąd krwi nie oddawali może warto pomyśleć w Roku Miłosierdzia o takiej formie pomocy chorym? Może kiedyś ktoś z naszej rodziny będzie potrzebował krwi, a dobro uczynione dziś wróci kiedyś do nas pomnożone.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na cele remontowe oraz na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.

8. W liturgii wspominamy w tym tygodniu: wtorek św. Wincentego á Paulo, środa św. Wacława, czwartek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, piątek św. Hieronima, sobota św. Teresę od Dzieciątka Jezus. Św. Hieronim ponad 30 lat żył w grocie w Betlejem, tłumaczył Pismo święte z języków oryginalnych na łacinę. To on powiedział m.in. „Nieznajomość Pisma świętego, jest nieznajomością Chrystusa”. Może te słowa zainspirują nas, byśmy wzięli do ręki Pismo święte, czytali je, rozważali Słowo Boże i żyli nim na co dzień? Tego życzę wszystkim z całego serca.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka