Styczeń 23 2020 13:30:20
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 16. października 2016 r.

XXIX niedziela zwykła

1. Dzisiaj nasz VIII Bieg Papieski dla dzieci. Rozpoczęcie o godz.15.00 przy krzyżu na dole. Zakończymy ogniskiem.

2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Na ten tydzień planujemy taki porządek prowadzenia rozważań i modlitwy:
poniedziałek – Gimnazjum
wtorek – Brzostowo
środa – Szkoła Podstawowa
czwartek – Wspólnota Różańcowa
piątek – Huby
Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy !!!

3. W poniedziałek na nabożeństwo różańcowe zapraszam wszystkich uczniów gimnazjum, a po nim uczniowie klasy III pozostaną na spotkaniu w ramach przygotowania do bierzmowania.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

5. Wyjazd do Częstochowy w ramach VIII pielgrzymki diecezjalnej nastąpi w czwartek 20 października rano o godz. 7.20 z Grabówna, powrót w piątek. Osoby jadące proszę o kontakt.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary złożone za tydzień do skarbonki przeznaczone będą na cele misyjne.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na fundusz stypendialny „Fundacji Nowego Tysiąclecia”. Zebrane 1075,- zł przekazaliśmy na konto Fundacji.

8. Trwają prace remontowe. Zgodnie z planem na początek została zabrana do renowacji chrzcielnica do pracowni pani konserwator. W następnym etapie będzie ołtarz główny. Przy tej okazji planujemy skoordynować prace przy trzech oknach – witrażach w prezbiterium (oczyszczenie, przeołowienie i uzupełnienie brakujących szybek). Na zewnątrz trwają prace, które są dopełnieniem projektu zagospodarowania i upiększenia terenu przykościelnego. Rewitalizacji też zostanie poddane otoczenie krzyża na dole. Niebawem też rozpoczną się prace związane z położeniem nowej instalacji odgromowej na kościele.
Wszystko, co robimy, jest naszą wspólną troską, wyrazem naszej wiary i odpowiedzialności za powierzone nam przez przodków dziedzictwo. W dzisiejszych trudnych czasach nie jest to łatwe. Chciałoby się zrobić wszystko szybko, ale tak się nie da. Potrzeba cierpliwości i działania długofalowego. I tak z Bożą pomocą udało nam się wiele już zdziałać. Mam nadzieję, że małymi krokami pójdziemy dalej. I w perspektywie 2-3 lat uda się dalej odrestaurować i przywrócić pierwotny blask również ołtarzom bocznym i ambonie.

9. Przypominam też, żebyśmy troszcząc się o groby najbliższych i porządkując je, mieli na uwadze otoczenie wokół oraz porządek przy śmietniku.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka