Styczeń 23 2020 11:41:47
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 1. maja 2011 r.

BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II

1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego.

2. Kościół powszechny przeżywa radość, którą i my podzielamy, z wyniesienia do chwały ołtarzy Papieża Jana Pawła II. Transmisja uroczystości z Watykanu w niedzielę o godz. 10.00.

3. Dzisiaj Msze św.: godz. 8.00, 9.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00

Natomiast po południu MSZA ŚW. o godz. 15.00 poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia, po Mszy św. pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe.

4. Rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w kościele będą po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę przemiennie, za tydzień po Mszy św. o 11.00. Gromadźmy się też wspólnie przy krzyżach i figurach w naszych miejscowościach.

5. We wtorek – 3 maja Święto Narodowe. W liturgii uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. W int. Ojczyzny będziemy modlić się wspólnie podczas Mszy św. o godz.11.00.

A po południu w kościele koncert poetycko-muzyczny pt. „Nachylenie Boga” w wykonaniu poznańskiego zespołu „Brzmienie ciszy” ku czci błog. Jana Pawła II. Szczegóły na afiszu w gablocie. Koncert będzie poprzedzony nabożeństwem majowym o 14.30.

6. W środę na Mszy św. o godz. 17.00 modlić się będą Strażacy z racji dnia swojego Patrona – św. Floriana. Zgromadźmy się licznie, abyśmy wspólnie wypraszali dla nich opiekę i bezpieczeństwo w czasie akcji ratowniczo-gaśniczych, a także dziękowali im za wieloraką służbę na rzecz naszej społeczności. Za gotowość do niesienia pomocy, gdy tylko tego potrzeba, wszystkim STRAŻAKOM mówimy wspólnie „Bóg zapłać” !!!

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Chorych nawiedzę jak zawsze od godz. 9.00. Dzieci i młodzież do spowiedzi przyjdą na godz. 14.00, potem Msza św. dla nich o 15.00. Dalej okazja do spowiedzi św. od 16.00 w tym czasie adoracja Najśw. Sakramentu. I wieczorem Msza św. o 17.00.

8. W sobotę przypada 15 r. śmierci Ks. Prob. Zdzisława Owsianowskiego. Będziemy modlić się za niego na Mszy św. o g. 17.00.

9. Zbliża się dzień I Komunii św. dzieci w naszej parafii - 15 maja. Próby dla dzieci będą we wtorki i czwartki od godz. 15.30 – 16.30. A więc teraz 5 maja oraz 10 i 12 maja. Spowiedź św. dla dzieci, ich rodziców i rodzin będzie w sobotę 14 maja o godz. 9.00. W najbliższą sobotę planowane jest generalne sprzątanie kościoła przed I Komunią św. proszę rodziców na godz. 9.00. Proszę nie tylko Mamy tych dzieci, ale też ojców z kosiarkami, abyśmy mogli wykosić trawę na całym terenie wokół kościoła.

10. Kandydaci do bierzmowania przyjdą na spotkanie razem ze swoimi rodzicami w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00

11. Dziś specjalne wydanie Przewodnika Katolickiego w cenie 5,- zł jest też Mały Przewodnik dla Dzieci numer majowy.

Wszystkim maturzystom życzymy światła Ducha Świętego na czas egzaminu dojrzałości.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka