Maj 21 2019 06:42:26
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 6. listopada 2016 r.

XXXII niedziela zwykła

1. Dzisiaj w naszej Parafii przypada adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie adoracji po ostatniej Mszy św.
Proponowany jest następujący plan adoracji:
od 12.00 Wolsko i Drzymały; Brzostowo, Aleja Brzostowska i ul. Poniatowskiego;
od 13.00 Arentowo, Huby i Matki Różańcowe; Grabionna;
od 14.00 Racławicka i Plac Wolności, Konopnickiej i Ks. Skargi, Kościuszki;
od 15.00 Ogrodowa, Słoneczna, Romanowskiego, Szkolna i Dąbrowskiego;
Godz. 16.00 – różaniec z wymieniankami za zmarłych i zakończenie.

2. Do 8 listopada można zyskać i ofiarować za dusze zmarłych odpust zupełny. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

3. W przyszłą niedzielę 13 listopada zamknięcie Roku Miłosierdzia w Kościołach Partykularnych. W naszej bydgoskiej katedrze Ks. Biskup uczyni to podczas Mszy św. o godz. 12.30. Tydzień później 20 listopada w Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni diecezjalne dziękczynienie za Rok Miłosierdzia.

4. Za tydzień wraz z całym Kościołem modlić się będziemy za prześladowanych chrześcijan, zwłaszcza w Iraku. Informacje są w gablocie.

5. W piątek 11 listopada narodowe Święto Niepodległości. O godz. 11.00 Msza św. w int. Ojczyzny. Zapraszam wszystkich, którym droga jest OJCZYZNA, zapraszam poczty sztandarowe szkół, wszystkich instytucji i organizacji. Następnie pod pomnikiem na Rynku zostaną złożone wiązanki kwiatów. Po południu w Domu Kultury o godz. 17.00 spotkanie patriotyczne. Szczegóły w gablocie. Pamiętajmy o wywieszeniu na domach naszej flagi narodowej.

6. W piątek z racji wspomnienia św. Marcina po Mszy św. błogosławieństwo rogali świętomarcińskich.

7. Przed kościołem do nabycia jest nowy numer Przewodnika Katolickiego. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na listopad. Są też małe kieszonkowe kalendarzyki na nowy rok, w cenie 5,- zł. znajdziemy tam wiele praktycznych informacji związanych z życiem naszej diecezji.

8. Dziękuję wszystkim za pomoc w dobrym przeżyciu uroczystości na cmentarzu w dniu 1 listopada. Dziękuję Druhom Strażakom za kierowanie ruchem i pilnowanie porządku na parkingu. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na cmentarzu.

9. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj pomagali w porządkowaniu terenu przy kościele. DZIĘKUJĘ !!! Ze względu na deszcz nie udało się zrobić wiele, przeniesiemy to na najbliższą sobotę. Proszę o pomoc też na godz. 10.00.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka