Maj 21 2019 07:35:51
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 27. listopada 2016 r.

1 NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś rozpoczyna się Adwent – nowy rok liturgiczny. Roraty w tym tygodniu:
poniedziałek g. 17.00
środa g.17.00
piątek g. 17.00
Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, dzieci przychodzą z lampionami.

2. Dziś święcimy opłatki na stół wigilijny do naszych domów, które po Mszy św. możemy nabywać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła. Można też nabywać świece Caritas: duża świeca 15,- zł; mała 5,- zł.

3. U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich. W I piątek miesiąca od godz. 8.00 nawiedzę chorych z posługą sakramentalną. O g. 17.00 Msza św. roratnia.

5. Spowiedź święta każdego dnia przed Mszą św. W czwartek i piątek od g. 16.00.

6. Parafia Wysoka organizuje wyjazd na obchody 25 roczn. powstania „Radia Maryja” do Torunia w najbliższą sobotę – 3 grudnia. Jest kilka wolnych miejsc, kto chciałby skorzystać i się dołączyć proszę o kontakt. Koszt przejazdu 40,- zł.

7. Dom Kultury zaprasza wszystkie dzieci na mikołajkową niedzielę za tydzień 4 grudnia od godz. 16.00 na Placu Wolności przy choince. Szczegóły na afiszu w gablocie.

8. Spowiedź święta adwentowa w naszej parafii będzie w piątek 16. grudnia.

9. Nasza Parafia będzie organizatorem 9-dniowej pielgrzymko-wycieczki do Medjugorie i Chrowacji na początku sierpnia przyszłego roku. Wyjazd miałby charakter: i modlitewny, i turystyczny, i wypoczynkowy. Organizacją zajmie się Biuro Turystyczne z Bydgoszczy, z którym byliśmy w Ziemi Świętej. Podróż autokarem, wystarczy dowód osobisty. Podaję tę informację w miarę wcześnie, by sobie przemyśleć i podjąć decyzję. Można też zabrać kogoś z rodziny czy znajomych spoza parafii. Mamy trochę czasu. Koszt orientacyjny to 2295,- zł + 100 Euro. Zachęcam, byśmy jak najliczniej mogli pojechać jako wspólnota parafialna. Osoby zainteresowane proszę o kontakt, można się wtedy dopytać o szczegóły. Za jakiś czas byłoby spotkanie organizacyjne dla chętnych. Wstępne informacje i program wywieszony jest w gablocie.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka