Maj 23 2019 15:09:50
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 4. grudnia 2016 r.

2 NIEDZIELA ADWENTU

1. Przeżywając Adwent modlimy się na roratach wszyscy razem w poniedziałki, środy i piątki, w tym tygodniu o g. 17.00. Dzieci przychodzą z lampionami.

2. W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00, podczas której dzieciom z klasy trzeciej poświęcę medaliki i książeczki.

3. W zakrystii można nabywać opłatki wigilijne (ofiara przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła). Są też jeszcze świece Caritas.

4. Przed kościołem do nabycia u ministrantów nowy numer Przewodnika Katolickiego. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci numer grudniowy z dodatkiem płytą z kolędami dla najmłodszych w cenie 6,90 zł.

5. Spowiedź św. adwentowa w naszej parafii będzie w piątek 16 grudnia.

6. Dzisiaj dzieci są zaproszone na „Mikołajkową Niedzielę”. Szczegóły na afiszu. Rozpoczęcie o godz. 16.00 na Placu Wolności.

7. Nasza Parafia organizuje 9-dniową pielgrzymko-wycieczkę do Medjugorie i Chorwacji latem przyszłego roku. Termin 31.07. – 8.08. 2017r. Podróż autokarem, wystarczy dowód osobisty. Podaję tę informację w miarę wcześnie, by sobie przemyśleć i podjąć decyzję. Można też zabrać kogoś z rodziny czy znajomych spoza parafii. Zachęcam, byśmy jak najliczniej mogli pojechać jako wspólnota parafialna. Osoby zainteresowane proszę o kontakt. Wstępne informacje i program wywieszony jest w gablocie, będzie też umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

8. Fundacja Dawców Komórek Macierzystych Szpiku zwraca się do nas z informacją, o możliwości rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku podczas akcji „Dzień Dawcy Szpiku dla Moniki i innych”, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 grudnia w Wiejskim Domu Kultury w Równopolu oraz w sobotę i niedzielę 10 i 11 grudnia w galerii VIVO w Pile !!! Chodzi o Panią Monikę Hyl z Równopola, dla której już oddawaliśmy też krew. Szczegóły na afiszach w gablocie. Informacja z pisma przewodniego, które do mnie dostarczono: Fundacja DKMS to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i przebadanych ponad 987 000 (październik 2016) potencjalnych dawców szpiku, a już 3 533 osoby oddały swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. I co najważniejsze: Oddając swoje komórki macierzyste bądź szpik kostny pacjentowi, dla którego jedynym ratunkiem jest przeszczepienie, dawca nie ponosi żadnego uszczerbku na zdrowiu i życiu. Może to dla nas znak na konkretny czyn miłosierdzia podczas tegorocznego Adwentu???

9. Bóg powołał do wieczności śp. Edwarda Szymusika z ul. Dąbrowskiego, jego pogrzeb odbył się w piątek oraz śp. Arletę Barańczyk z ul. Dąbrowskiego, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13.00. Polecajmy ich dusze Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie….


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka