Styczeń 23 2020 11:40:11
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 11. grudnia 2016 r.

3 NIEDZIELA ADWENTU

1. Przeżywając Adwent modlimy się na roratach wszyscy razem w poniedziałek, środę i piątek o g. 17.00. Dzieci przychodzą z lampionami.

2. W zakrystii można nabywać opłatki wigilijne (ofiara przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła). Są też jeszcze małe świece Caritas.

3. Przed kościołem do nabycia u ministrantów nowy numer Przewodnika Katolickiego.

4. W najbliższy piątek 16 grudnia spowiedź św. adwentowa w naszej parafii. Do południa 10.30 – 11.45 i druga tura wieczorem 18.30 – 20.00.
W innych parafiach dekanatu : poniedziałek – Rzadkowo, wtorek – Morzewo, środa - Śmiłowo, czwartek - Dziembowo, sobota – Kaczory.

5. W środę 14.XII. przypadają imieniny naszego Księdza Biskupa Jana Tyrawy, za którego w tym dniu chcemy się modlić, polecając Bogu jego posługę w naszej diecezji. Za trzy miesiące Ksiądz Biskup przyjedzie do nas w ramach wizytacji kanonicznej.

6. Za tydzień przed Mszą św. o 8.00 będziemy wspólnie śpiewać Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a po Mszy św. Wspólnota Różańcowa będzie miała wspólną modlitwę.

7. Trwają prace przy pielęgnacji drzew na cmentarzu. Zakończono prace przy zakładaniu instalacji odgromowej. Ofiary na cele remontowe składane w przyszłą niedzielę, przeznaczone będą na pokrycie części kosztów tego zadania.

8. Dzisiaj w Wiejskim Domu Kultury w Równopolu w godz. 10 – 16 jest możliwość zarejestrowania się, jako potencjalny Dawca szpiku w ramach akcji „Dzień Dawcy Szpiku dla Moniki i innych”. Zachęcam, by tam pojechać.

9. W przyszłą niedzielę w Domu Kultury będzie Kiermasz Bożonarodzeniowy. W czasie kiermaszu będzie można zakupić pyszne pączki. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie małej Olgi i pomoc w zakupie pompy insulinowej dla Kasi. Szczegóły na afiszach.

10. Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy po świętach, we wtorek 27. grudnia


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka