Maj 27 2019 09:14:36
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 25. grudnia 2016 r.

BOŻE NARODZENIE

Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzę, by Jezus narodził się w każdym sercu, w każdej rodzinie, pod każdym dachem.
Byśmy wszyscy tę MIŁOŚĆ przyjęli, pielęgnowali i MIŁOŚCIĄ żyli w całym Nowym Roku.

1. Dzisiaj w I dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.30 i 11.00. Jutro II dzień świąteczny, Msze św. jak w każdą niedzielę. Modlitwą i ofiarą wspieramy KUL.

2. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek, 27 grudnia, świętego Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. A w środę, 28 grudnia, w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników.

3. W piątek, 30 grudnia, a nie jak zwykle w niedzielę, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Cała oktawa świąt Bożego Narodzenia sprzyja rozważaniu, jak ważna dla naszego życia doczesnego i wiecznego jest rodzina.

4. W sobotę ostatni dzień starego roku. Wieczorem na Mszy św. o 17.00 podziękujemy Bogu za łaski minionego roku, a po Mszy św. okolicznościowe nabożeństwo. Wieczorna Msza św. już z uroczystości 1.stycznia.

5. W niedzielę za tydzień rozpoczniemy NOWY ROK PAŃSKI 2017 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i po południu o godz. 16.00. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2017 roku.

6. Ministranci rozprowadzają Przewodnik Katolicki. Dziś mamy w prezencie dodatek – rozważania na każdy dzień, cena pozostaje bez zmian – 5 zł.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za wykonanie i pomoc w ustawieniu szopki betlejemskiej tutaj w kościele oraz w dekorowaniu, wszystkim, którzy pomagali.

8. Bóg zapłać za ofiary na cele remontowe złożone w ubiegłą niedzielę.

9. Zapraszam do udziału w pielgrzymce do Medjugorie w sierpniu przyszłego roku.

Kolęda wg następującego porządku

W związku z kolędą Msze św. od wtorku do piątku w tym tygodniu rano.
Pojazd na kolędę na wioski proszę na godz. 9.15.

Bóg powołał do wieczności śp. Eugeniusza Pawlaka z Arentowa, jego pogrzeb odbył się w piątek. Polecajmy jego duszę Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie….


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka