Maj 23 2019 15:04:34
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 8. maja 2011 r.

1. Trwa miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę przemiennie – dziś po Mszy św. o g. 11.00. Gromadźmy się też przy Krzyżach i Figurach w naszych wioskach.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. dzieci naszej parafii. Próby dla dzieci będą we wtorek i czwartek od godz. 15.30 – 16.30. Spowiedź św. dla dzieci, ich rodziców i rodzin będzie w sobotę 14 maja o godz. 9.00. Dziękuję rodzicom za wczorajsze sprzątanie kościoła przed I Komunią św.

3. Za tydzień 4 niedziela Wielkanocna zwana też niedzielą Dobrego Pasterza. W całym naszym dekanacie, również w naszej parafii, będziemy gościli kleryków naszego Seminarium Duchownego z Bydgoszczy wraz z księżmi moderatorami. Klerycy będą głosić kazania na Mszach świętych, a po południu o g.15.00 nabożeństwo majowe i spotkanie powołaniowe, na które zapraszam wszystkich, szczególnie zaś młodzież.

4. Trwają przygotowania do 3 Festynu Parafialnego, który planowany jest na niedzielę 29.V. Prosimy o pomoc sprawdzonych już dobroczyńców różnych wydarzeń parafialnych. Gdyby ktoś indywidualnie chciał ofiarować jakieś fanty na loterię, to może je przynosić na plebanię. Zwracamy się też już do pań, które byłyby gotowe upiec ciasta do naszej kawiarenki pod chmurką. Inne szczegóły będziemy podawać później. Kolejne spotkanie organizacyjne będzie w najbliższą środę 11.maja o godz. 18.00 na plebanii. Zapraszam chętnych do pomocy w organizacji tego wydarzenia.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

6. Strażacy mieli w tym tygodniu swoje święto. Jeszcze raz dziękujemy im za pomoc, z którą spieszą każdemu, kto jest w potrzebie. Możemy im się odwdzięczyć, składając ofiarę do puszek naszym Strażakom. Zebrane pieniądze mają być przeznaczone na doposażenie jednostki w potrzebny sprzęt.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki




Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka